Satynowe cienie do powiek – czy dobieranie cieni do koloru tęczówki ma sens?

Odpowiednio dobrane cienie do powiek potrafią zdziałać cuda. Można dzięki nim podkreślić kolor oczu lub w ciekawy sposób wymodelować ich kształt. Cienie mogą również optycznie powiększać oczy. To bez wątpienia jedne z najczęściej stosowanych kosmetyków kolorowych. Jednymi z najpopularniejszych są satynowe cienie do powiek. Co warto o nich wiedzieć? Co je cechuje? Zapraszamy do lektury!

  1. Satynowe cienie do powiek – czym się charakteryzują?
  2. Cienie na różne okazje
  3. Czy dobieranie cieni do koloru tęczówki ma sens?

Bez względu na to, czy lubisz wyrazisty makijaż, czy tylko dyskretne podkreślenie urody, w Twojej kosmetyczce nie powinno zabraknąć palety cieni.

Satynowe cienie do powiek – czym się charakteryzują?

Satynowe cienie do powiek zapewniają pośrednie wykończenie pomiędzy matowymi a dającymi wyraźne lśnienie. Są to cienie delikatnie, praktycznie niezauważalnie błyszczące. Z ich pomocą można uzyskać efekt delikatnie połyskującego makijażu. Ich subtelność bardzo dobrze sprawdza się w codziennym makijażu oka.

Wyglądają na powiece bardzo delikatnie i są doskonałym wyborem na każdą okazję. Dostępne są jako paleta cieni albo pojedynczy cień. Wybierając paletę, masz możliwość kreowania fantazyjnych makijaży. Paletki cieni do powiek są tak dopasowane, że możesz bawić się ich odcieniami.

Cienie na różne okazje

Satynowe cienie nadają delikatnego, subtelnego połysku. Bardzo dobrze sprawdzają się zarówno do makijaży dziennych, jak i wieczorowych. Takie cienie do powiek są kosmetykami zawierającymi mikroskopijne drobinki, dzięki czemu mają perłowy połysk. Są gładkie i delikatne w dotyku, jak również łatwe do aplikacji.

Satynowe cienie do powiek dodają lekkości i subtelności do codziennych stylizacji. Wystarczy nałożyć delikatną warstwę cieni, by uzyskać efektowny makijaż do stosowania na co dzień. Satynowe cienie do powiek są też bardzo dobrym wyborem do makijażu wieczorowego. Możemy dzięki nim uzyskać bardziej elegancki, głębszy efekt sprawdzający się w czasie różnych okazji (bankiet, impreza firmowa, bal).

Czy dobieranie cieni do koloru tęczówki ma sens?

Kiedyś uważano, że kolor cieni powinien być dostosowany do koloru tęczówki (niebieskie oczy podkreśla najlepiej niebieski cień, a zielone oczy kolor zielony). Obecnie, dzięki bardzo dużej ilości cieni, możliwości wykonania makijażu są niemal nieskończone, a sposobów na dobieranie cieni – bardzo dużo.

Aby wydobyć kolor tęczówki oraz sprawić, że stanie się bardziej wyraźna i bardziej nasycona, warto dobrać barwy na zasadzie kontrastu. Odpowiednio dobrany do koloru tęczówek makijaż podkreśla kolor oczu i sprawia, że stają się one bardziej zmysłowe.

Oczywiście nie oznacza to, że cień zbliżony do koloru Twoich oczu, będzie nieprawidłowy!
Za pomocą koła barw można wybierać różne kombinacje cieni. Dzięki niemu można łatwo określić, jakie kolory i ich kombinacje będą pasować i dopełnią odcień Twojej tęczówki. Najpopularniejsze kombinacje kolorów to:

  • Kolory dopełniające. Są one barwami kontrastującymi. Leżą po przeciwnych stronach koła kolorów. Przykładowo dla koloru niebieskiego dobrym wyborem będzie pomarańczowy, a dla koloru zielonego – czerwony. Dzięki kontrastowemu podejściu podbija się barwę tęczówki. Używanie kontrastujących kolorów zaleca się w przypadku makijażu wieczorowego, aby uzyskać efektownie wyglądające oczy.
  • Kolory pokrewne. Są one barwami pasującymi do siebie i leżącymi blisko siebie na kole kolorów. Można je wykorzystać, dobierając kolory cieni w obrębie jednego makijażu, aby uzyskać spójny wizualnie efekt. Kolory pokrewne to przykładowo niebieski i granatowy lub fioletowy i czerwony. Pozwalają one utrzymać harmonię przy makijażu codziennym.
  • Odcienie. Są one różnymi wariantami tej samej barwy. Mogą być chłodniejsze i cieplejsze, a do tego mieć różny stopień nasycenia. Za pomocą stopniowania nasycenia barwy pozwalają przeprowadzić płynne blendowanie jednego koloru cieni w drugi.

Satynowe cienie to uniwersalne kosmetyki, które sprawdzą się w wielu sytuacjach. Pomogą stworzyć makijaż zarówno na imprezę firmową, jak i do pracy w biurze. Bogata oferta tych kosmetyków sprawia, że każda z kobiet jest w stanie znaleźć swoje wymarzone odcienie. Eksperymentuj z kolorami, stosuj nowe rozwiązania, poznawaj nowe zestawienia barw, szukając kombinacji, które najlepiej podkreślą Twoją urodę!

Artykuł sponsorowany