Jak pielęgnować włosy dziewicze?

Włosy dziewicze należą do najbardziej pożądanych materiałów fryzjerskich – są także najchętniej wybierane przez klientki pragnące wydłużyć lub zagęścić swoją fryzurę. Doczepki z włosów dziewiczych prezentują się bardzo naturalnie, mają zdrową strukturę i naturalny kolor. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą posłużyć przez naprawdę długi czas. Jeżeli chcesz cieszyć się niepowtarzalnym efektem doczepionych włosów.

Czym tak właściwie są włosy dziewicze?

Włosy dziewicze to włosy, które mają idealnie naturalny stan, nigdy nie były poddawane procesom chemicznym czy inwazyjnym zabiegom stylistycznym, a ich właścicielki lub właściciele nigdy nie farbowali włosów, nie poddawali ich trwałej ondulacji ani chemicznemu prostowaniu. Ten rodzaj włosów charakteryzuje się zwykle pięknym odcieniem, a także zdrową strukturą – są to włosy gęste, mocne i lśniące. Dlatego są praktycznie nie do rozróżnienia, jeżeli wykorzystamy je jako element przedłużający lub zagęszczający fryzurę.

Szczególnie cenne są włosy dziewicze określone mianem słowiańskich – to zwykle włosy w kolorze blond, charakteryzujące się niesamowitą grubością i elastycznością. Wyprodukowane z nich doczepy prezentują się wprost doskonale. Dlatego wiele klientek decyduje się na nie mimo tego, iż ich cena czasem może być nieco wyższa.

Jak dbać o włosy dziewicze?

Jeżeli zdecydujesz się na zagęszczenie fryzury za pomocą doczepów wykonanych z naturalnych włosów dziewiczych, musisz pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Po pierwsze należy postępować z nimi bardzo delikatnie, podobnie zresztą jak ze wszystkimi doczepianymi włosami. Unikaj szarpania podczas rozczesywania, najlepiej wybierz grzebień o szeroko rozstawionych zębach, który sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż większość szczotek. Regularne czesanie pozwoli uniknąć plątania się włosów.

włosy dziewicze pielęgnacja

Należy unikać nadmiernego prostowania lub kręcenia włosów, najlepiej jest całkowicie zrezygnować z używania prostownicy i lokówki, a jeśli już musisz po nie sięgnąć, nie zapomnij o nałożeniu kosmetyków termoochronnych, które zabezpieczą włosy przed ich nadmiernym wysuszeniem. Podobne zasady dotyczą stosowania suszarki – najlepiej pozostawić włosy do samodzielnego wyschnięcia. Jeśli jednak musisz je wysuszyć, ustaw urządzenie na jak najniższą temperaturę.

Czy włosy dziewicze potrzebują kosmetyków?

Doczepki wykonane z włosów dziewiczych to wciąż naturalne włosy, które należy odpowiednio pielęgnować. Z racji tego, że nie posiadają one cebulek, narażone są na szybszą utratę wilgoci, dlatego warto stosować do nich odpowiednie odżywki lub balsamy nawilżające. W przypadku szamponów najlepiej sprawdzają się te łagodne, niezawierające silikonów, które mogłyby dodatkowo obciążać włosy.

Postaraj się nie myć włosów częściej niż dwa lub trzy razy w tygodniu, nie rozczesuj ich na mokro i nie trzyj ręcznikiem w celu ich osuszenia. Regularne korzystanie z masek czy olejów dostarczy włosom, także tym doczepionym, niezbędnych składników odżywczych.

Jeżeli zaś chodzi o kosmetyki do stylizacji, to oprócz wyżej wymienionych kosmetyków termoochronnych warto wybierać te, które nie mają w swoim składzie alkoholu oraz silikonu. Zrezygnuj z trwałej ondulacji, chemicznego prostowania czy farbowania włosów. Wszystkie wymienione tu procesy mogą zniszczyć doczepy wykonane z włosów dziewiczych.

Czego nie lubią włosy dziewicze?

Jeśli chcesz, aby Twoje doczepiane włosy prezentowały się przez cały czas pięknie i nie odróżniały od Twoich naturalnych włosów, wystarczy, że o nie odpowiednio zadbasz. Oto kilka wskazówek czego nie należy robić z włosami dziewiczymi – ot, takie małe podsumowanie.

Po pierwsze unikaj procesów chemicznych zmieniających strukturę włosa. Po drugie staraj się unikać wysokich temperatur, dotyczy to zarówno suszarki, jak i lokówki czy prostownicy. Jeśli chcesz zmienić fryzurę, nie obcinaj włosów dziewiczych samodzielnie, lepiej udaj się w tym celu do profesjonalnego fryzjera specjalizującego się w pracy z włosami doczepianymi. Innymi słowy – jeśli chcesz, aby nowo doczepione włosy dziewicze posłużyły Ci jak najdłużej, traktuj je jak swoje naturalne włosy albo nawet jeszcze lepiej!