ZABIEG POWIĘKSZANIA UST kwasem hialuronowym | Medycyna Estetycza WYPEŁNIACZE

Zabieg powiększania ust

„Powiększanie ust kwasem hialuronowym” cieszy się coraz większą, niesłabnącą popularnością wśród kobiet w różnym wieku.

ZABIEGU POWIĘKSZANIA UST KWASEM HIALURONOWYM

Oczekiwania pacjentek są różne, jedne planują delikatnie poprawić kontur, czy też zniwelować asymetrię ust , inne pragną wyraźnego efektu powiększającego. Dlatego pierwszym i najważniejszym krokiem w moim gabinecie jest rozmowa z pacjentką, dokładne poznanie jej oczekiwań i szczere oszacowanie możliwości. Nigdy nie wykonam zabiegu osobie niezdecydowanej, bądź takiej której oczekiwania są nierealne, a efekt końcowy nie będzie odpowiadał jej oczekiwaniom. Osobiście jestem zwolenniczką naturalnego efektu, podkreślenia urody, nie zaś przerysowania. Oczywiście jako lekarz szanuje i bardzo liczę się ze zdaniem klientki, w końcu to jej ma się podobać efekt końcowy. W trakcie wstępnej konsultacji wspólnie decydujemy o ostatecznym celu zabiegu.

Przygotowanie do zabiegu wypełnienia ust 

Tak naprawdę „zabieg wypełniania ust” nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjentki. Koniecznie poinformuj mnie gdy jesteś osobą, która ma tendencje do opryszczki. W tym wypadku zaproponuję Ci leki przeciwwirusowe na kilka dni przed zabiegiem i kilka dni po. Czasowym przeciwskazaniem do wykonania wypełnienia są również zmiany bakteryjne, alergiczne czy podrażnienie ust.

Przeciwskazania do zabiegu wypełniania ust:

choroby autoimmunologiczne (toczeń, twardzina,choroby tarczycy np Hashimoto i inne)
przyjmowanie leków ( np aspiryny i innych zmiejszających krzepliwość krwi)
ciąża lub karmienie  piersią
infekcja skóry i inne choroby skórne
opryszczka
choroby psychiatryczne
alergie
równolegle stosowana terapia laserowa

Przebieg zabiegu wypełniania ust:

W pierwszym etapie zaaplikuję na całą okolicę zabiegową maść z lignokainą o wysokim stężeniu i poproszę Cię abyś zaczekała około 20 minut, aż poczujesz drętwienie ust. Następnie przejdziemy do właściwej części zabiegu. Preparat jaki Ci podam, będzie zależał od efektu o jakim będziesz marzyła. Wybiorę produkt kwasu hialuronowego bardziej gęsty, jeśli będziesz oczekiwała wyraźnego efektu wolumetrycznego,a rzadszy i bardziej plastyczny w przypadku delikatnego wykonturowania kształtu ust. Muszę również dobrać odpowiednią ilość preparatu by osiągnąć zamierzony efekt. Zazwyczaj jest to  0,5- 1ml.

Istnieją dwie techniki podania kwasu  hialuronowego w obrębie ust. Pierwsza z nich polega na wprowadzeniu tępej kaniuli i wprowadzeniu preparatu przez nią, a drugi który osobiście bardziej preferuje polega na użyciu igły i aplikacji produktu z kilku wkłuć. Zaletą wprowadzenia kaniuli jest mniejsza inwazyjność zabiegu, ponieważ nie wymaga ona tylu nakłuć, natomiast wadą jest mniejsza dokładność i kontrola nad ułożeniem się preparatu w obrębie ust. Metodą tą nie uzyskamy również delikatnej korekcji i poprawienia konturu, które wymagają zdecydowanie większej precyzji. Kaniule sprawdzają się najlepiej przy zabiegach polegających na dużym powiększeniu ust. Technika podania igłą jest nieco bardziej bolesna i powoduje większy obrzęk oraz większe ryzyko zasinień, ale z drugiej strony pozwala na precyzyjne modelowanie kształtu i poprawę konturu ust.

Opis zabiegu powiększania ust

Cały zabieg będzie trwał maksymalnie do 20 minut, a w trakcie podawania będę wielokrotnie podawała Ci lusterko i konsultowała efekt, tak abyś wyszła w pełni zadowolona.

Pamiętaj po zakończeniu procedury Twoje usta będą mocno opuchnięte i mogą pojawić się niewielkie zasinienia. Ostateczny efekt pojawi się po około 2 tygodniach gdy kwas hialuronowy zwiąże wodę. Najgorsze będą pierwsze dni po zabiegu, kiedy opuchlizna będzie się utrzymywać szczególnie w godzinach porannych. Możesz odczuwać naciągnięcie skóry, oraz niewielkie grudki, które samoczynnie wchłoną się po czasie. Nie panikuj! Twoje usta nie będą, aż tak duże jak w ciągu pierwszych kilku dni.

Pewnie zadajesz sobie pytanie „Czy zabieg powiększania ust boli?”
Tak, boli, ale nie jest to ból nie do wytrzymania. Szczególnie wrażliwym miejscem jest łuk kupidyna i sam kontur. Jeśli miałaś kiedyś robiony permanentny makijaż ust, to mogę Cię pocieszyć, iż ból w trakcie zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym jest zdecydowanie mniejszy!

Postępowanie po zabiegu powiększania ust:

W ciągu pierwszych kilku dni nie masuj ust, nie chcesz aby preparat zmienił położenie. Pij dużo wody, ok 3-4 litrów dziennie przez conajmniej 5 dni, co pozwoli na prawidłowe związanie kwasu hialuronowego. Unikaj sauny, solarium i intensywnego wysiłku fizycznego. Przykładaj chłodne okłady w miejscu opuchnięcia.

Pamiętaj: Działanie kwasu hialuronowego jest w pełni odwracalne, efekt utrzymuje się w zależności od właściowści osobniczej ( indywidualnego metabolizmu) 6- 12 miesiecy.

Powikłania po zabiegu powiększania ust:

W miejscu podania:
Bolesność i zaczerwienienie, obrzęk, zasinienie.Uczucie ciała obcego, drętwienie utrzymujące się nawet do kilku tygodni oraz przejściowe zaburzenia czucia. Infekcje, ropień, zwłuknienie , grudki.
Wstrząs anafilatyczny,i inne reakcje alergiczne. Martwica skóry. Hiperkorekcja.

Zastanawiasz się: „Czy zabieg powiększania ust jest dla mnie?” .
Na to pytanie wyłącznie możesz odpowiedzieć sama. To Ty jesteś ekspertem we własnym życiu. Nie słuchaj rad, zastanów się co Ty chcesz i podejmij decyzję w zgodzie z samą sobą. Jeśli uważasz, że korekcja ust sprawi, że poczujesz się bardziej szczęśliwa, seksowna i pewna siębie – nie zwlekaj, życie jest jedno. Nigdy nie ulegaj namową osób trzecich bo to Ty, nie one będziesz codziennie patrzeć w lustro.

Wielokrotnie słyszałam pytanie : „W jakim wieku powiększa się usta?”
Odpowiedź jest prosta- nie ma konkretnego przedziału wieku w jakim powinno wykonywać się zabieg. Powiększanie ust jest dedykowane zarówno młodym dziewczyną, które zwykle wybierają zabiegi bardziej wolumetryczne jak również kobietom starszym gdy owal i struktura ust wymaga korekty konturu i wypełnienia zaniku tkanki.

Mam nadzieję, że zaspokoiłam Twoją ciekawość odnośnie ” wypełniania ust kwasem hialuronowym”, jeśli chciałabyś się czegoś więcej dowiedzieć czekam na pytania.

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z innym moim artykułem dotyczącym medycyny estetycznej –  „Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowymKLIK .

Zapraszam na stronę mojego gabinetu medycyny estetycznej TUTAJ .

 

 

Interesujesz się peelingami? Zapraszam do przeczytania artykułu PEELING MIGDAŁOWY 40% MA ENERPEEL, tutaj.

 

 

 

 

 

 

Summary
ZABIEG POWIĘKSZANIA UST kwasem hialuronowym
Tytuł
ZABIEG POWIĘKSZANIA UST kwasem hialuronowym
Autor
Nazwa wydawcy
Delicious Beauty
Logo wydawcy