Versace Versense – zapach dla tych, którzy nie lubią klasycznych kompozycji

Versace Versense – zapach dla tych, którzy nie lubią klasycznych kompozycji

Chociaż marka Versace kojarzy się głównie z obuwiem, odzieżą i akcesoriami, to nie możemy pominąć ich oferty perfumowej. Jednym z ich flagowych zapachów stał się Versace Versense, który może wywołać skrajne emocje – dla jednych będzie to miłość od pierwszego powąchania, dla innych natomiast odporność i brak zainteresowania. Przyjrzyjmy się dokładniej tej kompozycji i zdecydujmy, czy warto ją posiadać w swojej kolekcji.

Versace Versense – co to za zapach?

Versense został stworzony przez parę znakomitych perfumiarzy – Oliviera Cresp i Nathalie Lorson. Jest to kwiatowy, zielony zapach z dziką nutą. Producenci chcieli stworzyć coś, co będzie odzwierciedleniem stylu i pasji za życiem, które kojarzą się z modelem Donatellą Versace. Sami projektanci określają tę kompozycję jako „zieloną, soczystą i rześką”.

Opis nut zapachowych

Perfumy otwierają się nutami owocowymi, spośród których wyróżnić można mandarynkę i cytrynę. Jednak to, co sprawia, że Versense wyróżnia się na tle innych zapachów, to nuta dzika, którą można poczuć już w sercu. W skład serca zapachu wchodzą nuty gruszki, fiołka, hiacynta oraz jaśminu. Na końcu dominujące są nuty drzewne i piżmo. Całość idealnie wpisuje się w letni klimat.

Edycja EDT – co to oznacza?

W opisie Versace Versense często pojawiają się skróty takie jak „EDT” czy „Eau De Toilette”. Co to właściwie oznacza? Edycja EDT odnosi się do natężenia zapachu. Eau De Toilette jest lżejsze niż jedno z najpopularniejszych natężeń z jakim można spotkać się w perfumeryjnym świecie – Eau De Parfum.

Co można zestawić z Versace Versense?

Versace Versense jest doskonałym zapachem dla osób, które lubią zielone, soczyste zapachy. Ze względu na nuty owocowe, można zestawić go z lekkimi, letnimi sukienkami, japonkami oraz słomkowymi kapeluszami. W sam raz na wakacyjny wyjazd, czy wiele letnie wieczory.

Paznokcie Versace – co z nimi zrobić?

Promocja Versace Versense nie kończy się tylko na perfumach. Marka umożliwia również, aby nasze paznokcie pasowały do koloru flakonika. Wstęp do szalenstwa możemy zrobić, wybierając odważny kolor zielony lub bardziej stonowane brązy i beże.

Opinie na temat Versace Versense

Przy ostatecznym wyborze zapachu warto zwrócić uwagę na opinie innych osób, które z takim zapachem miały już do czynienia. Czy Versense jest zapachem uniwersalnym, który będzie pasował do każdej sytuacji? Czy jest to raczej zapach na określone okazje? Opinie są podzielone, ale warto przyjrzeć się uzasadnieniu – może akurat to pomoże w podjęciu decyzji.