The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane – RETINOIDY – idealna pielęgnacja przeciwstarzeniowa ?

The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane

Terapia retinoidami, pojawia się nie pierwszy raz na moim blogu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Na dzień dzisiejszy jest to najskuteczniejsza pielęgnacja przeciwstarzeniowa, którą stosuję od wielu miesięcy, w postaci maści, kremów czy też esencji. Niestety kosmetyki anty-aging bywają niezwykle drogie. Inaczej sprawa ma się z The Ordinary, która oferuje świetniej jakości produkty w mocno przystępnych cenach, dlatego też od jakiegoś czasu sukcesywnie zapoznaje się z asortymentem marki. Dzisiaj przedstawiam opinię o serum Granactive Retinoid 5% in Squalane.

The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane

Recenzja
The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane

 

 

Opakowanie i formuła

Serum znajduje się w szklanej, „surowej”, aptecznej buteleczce z aplikatorem w postaci pipety dozującej idealną ilość produktu, niezbędną do pokrycia całej twarzy.Oleista formuła niestety nie wchłania się w pełni z powierzchni skóry i pozostawia lekko tłusty film, co bardzo mi przeszkadza. Nie lubię tego i już. Z tego też powodu najlepiej stosować go w toku wieczornej pielęgnacji, ponieważ nie będzie współpracował z podkładem. Należy pamiętać, że podczas używania pochodnych witaminy A, stosujemy kremy z możliwie największą ochroną UV, najmniej na poziomie SPF50. Dzięki temu unikniemy przebarwień.

 

Działanie

The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane” ma szeroko pojęte działanie przeciwstarzeniowe. Ma za zadanie pobudzić syntezę kolagenu i elastyny, przez co ujędrnić i poprawić gęstość skóry oraz wygładzić drobne załamania jednocześnie zapobiegając powstawaniu nowych. Poza tym redukuje przebarwienia, zwęża pory regulując wydzielanie sebum, oraz działa przeciwtrądzikowo. Dodatkowo utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Brzmi świetnie nie uważasz?

The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane

 

 

Efekty stosowania, idealna pielęgnacja przeciwstarzeniowa ?

Należy pamiętać, że w pierwszym okresie stosowania produktów z retinoidami, zaczynamy od najmniejszych możliwych stężeń substancji czynnej, stopniowo wprowadzając coraz większe. Związane jest to ze sporym potencjałem drażniącym retinoidów, powodującym niejednokrotnie zaczerwienienie i łuszczenie się skóry w początkowym etapie terapii.

Efekty stosowania widoczne będą w toku wielomiesięcznej kuracji pod postacią zmniejszenia zmarszczek oraz poprawienia sprężystości skóry. Ja swojej pielęgnacji nie wyobrażam sobie już bez tego aktywnego składnika.

Dla kogo?

Produkty z retinoidami sprawdzą się u wszystkich poszukujących aktywnej terapii przeciwstarzeniowej. Skóra ekstremalnie sucha i wrażliwa, nie do końca polubi się z kosmetykami tego typu.

 

The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane

The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane

 

 

The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane nie do końca należy do moich ulubionych produktów tego typu przede wszystkim ze względu na oleistą formułę, która może mieć tendencje do zapychania i jest zwyczajnie ciężka.

Serum zakupicie tutaj.

 

Zapraszam Cię do zapoznania się również z bardziej obszernym postem dotyczącym produktów tej marki, tu.

 

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
The Ordinary Granactive Retinoid 5% in Squalane
Ocena autora
31star1star1stargraygray