Supernova – recenzja filmu o miłości i kosmosie

W ostatnim czasie na kinowych ekranach pojawiło się wiele filmów związanych z tematyką kosmiczną. Jednym z nich jest "Supernova" – film w reżyserii Harry’ego Macqueena, którego premiera miała miejsce w styczniu 2021 roku. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to kolejny film o kosmosie, ale w rzeczywistości jest to opowieść o miłości i życiu, w której przestrzeń kosmiczna odgrywa ważną, ale nie dominującą rolę.

Fabuła

"Supernova" opowiada historię Tusa i Sama, którzy są ze sobą od ponad dwudziestu lat i podróżują po Wielkiej Brytanii w swoim kamperze. Poznajemy ich w momencie, gdy spotykają się z rodziną Tusa na wiejskiej chatce w Yorkshire. W tym samym czasie, Tus odkrywa, że choruje na zanik mięśni, co przeraża oboje z Sama. Razem wyruszają w podróż, która stanie się dla nich ostatnią.

Aktorstwo

W rolach głównych mamy dwóch aktorów, którzy są u szczytu swojego kunsztu – Colina Firtha i Stanleya Tucciego. Obaj wykonali znakomitą pracę i udało im się wplątać nas emocjonalnie w ich kłopoty. Firth gra rolę Tusa, który mimo choroby, dąży do tego, aby stawić czoła swojemu schorzeniu, a Tucci z kolei gra Sama, który jest na całe szczęście w stanie mu pomóc. Wnikliwy widz dostrzeże w ich grze wiele subtelnych niuansów.

Zdjęcia i efekty specjalne

Kręcone na pięknych, brytyjskich krajobrazach "Supernova" to film, który jest piękny wizualnie. Wraz z bohaterami przenosimy się z miasta do miasta, z wioski do wioski i podziwiamy wspaniałe krajobrazy, które zapierają dech w piersiach. Zdjęcia są proste i nasycone naturalnym światłem.

Muzyka

Muzyczna warstwa filmu również jest bardzo ważna. Skomponowana przez Keatona Hensona muzyka idealnie wpasowuje się w klimat filmu. Lekka, melodyjna i romantyczna, dodaje jeszcze więcej emocji wydarzeniom, które mają miejsce na ekranie.

Podsumowanie

"Supernova" to poruszająca opowieść o miłości, życiu i śmierci, która zostawia nam wiele do myślenia. Harry Macqueen stworzył film, który nie do końca traktuje o kosmosie, ale o życiu, które zabiera nas w podróż na ścieżkach, których nigdy wcześniej nie znamy. Film ten jest doskonałym wyborem dla tych, którzy poszukują emocjonalnego i intymnego doświadczenia.