Prawidłowa ochrona przed słońcem – wybierz najlepsze produkty z filtrem UV

Latem każdy rodak zabiera się na plażę lub wyjeżdża na wakacje zagraniczne, aby cieszyć się słońcem i piękną pogodą. Niestety, ciężko jest uprawiać sporty czy nawet poleżeć na plaży bez odpowiedniej ochrany przed szkodliwymi promieniami UV. Jak zatem zadbać o właściwą ochronę przeciwsłoneczną?

Dlaczego ochrona UV jest ważna?

Słoneczne promienie składają się z promieniowania UVA oraz UVB, które są szkodliwe dla naszej skóry. W efekcie narażenia na promieniowanie UV, skóra może ulec podrażnieniu, a nawet raka skóry. W przypadku dzieci, które jeszcze nie osiągnęły pełnej dojrzałości skóry, złe nawyki w zakresie ochrony przeciwsłonecznej mogą pogłębić efekty działania promieniowania w późniejszym okresie życia. Co zrobić, aby zapobiec skutkom narażenia na szkodliwe promienie?

Odpowiednie produkty z filtrem UV

Swobodny dostęp do produktów z filtrem UV pozwala na łatwe zadbanie o swoją skórę. Warto jednak wybierać produkty, które cechują się najlepszą jakością. Najlepsze produkty z filtrem UV to te, które mają ochronę przeciwsłoneczną powyżej 30 SPF oraz te, które posiadają filtry nie tylko UVB ale również UVA. Jednym z popularnych produktów są kremy z filtrem UV. Obecnie na rynku dostępne są zarówno kremy tradycyjne jak i niwelujące odcień skóry lub przyspieszające opaleniznę.

Warto zwrócić uwagę na to, czy wybierane przez nas produkty są bezpieczne dla naszego zdrowia. Do wyboru mamy liczne opcje, w tym wegańskie, naturalne kosmetyki czy kosmetyki hipoalergiczne.

Sposoby zapobiegania narażeniu na promieniowanie UV

Poza wyborem odpowiednich produktów z filtrem UV, istnieją też inne sposoby na ochronę przed promieniowaniem UV. Przede wszystkim warto unikać narażenia na słońce w godzinach popołudniowych, gdy promieniowanie jest największe. Należy unikać wówczas dłuższych spacerów, siadania na plaży czy uprawiania sportów.

Kolejnym sposobem ochrony są nakrycia głowy w postaci kapelusza czy czapki, które pochłaniają lub odbijają promienie UV. Warto również korzystać z okularów przeciwsłonecznych, które zmniejszają narażenie oka na szkodliwe promienie.

Podsumowanie

Odpowiednia ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna dla zdrowia ludzi, zwłaszcza dla dzieci. Wybierając odpowiednie produkty z filtrem UV zadbamy o skórę, która zostanie uchroniona przed niebezpiecznym promieniowaniem. Warto również stosować inne sposoby ochrony, aby całościowo zadbać o swoje zdrowie.