Podkład rozświetlający – jak używać go na co dzień, aby wyglądać młodziej?
Podkłady do twarzy to kosmetyki, które mają stanowić bazę do makijażu. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez nałożenia choćby cienkiej warstwy podkładu. Dlaczego? Bo to kosmetyk doskonały pod każdym względem! Wyrównuje koloryt, pomaga ukryć niedoskonałości, a w razie potrzeby matowi lub rozświetla cerę. Jesteś fanką kosmetyków nadających cerze naturalnego blasku? W takim razie sprawdź, jak używać rozświetlającego podkładu, by wyglądać młodo i naturalnie!
Czym charakteryzuje się rozświetlający podkład to twarzy?
Na początek musisz wiedzieć, że podkład rozświetlający został stworzony z myślą o osobach o suchej skórze. Jeśli masz skłonność do nadmiernej produkcji sebum, powinnaś go unikać, bo zyskać efekt odwrotny do zamierzonego. Podkład rozświetlający może być stosowany na co dzień jako część codziennego makijażu, lub na specjalne okazje, aby dodać blasku i promienności skórze. Pamiętaj jednak, żeby używać go z umiarem, by podkreślić naturalne piękno.
Najlepszy podkład rozświetlający do twarzy to ten, który:
- może pomóc w poprawie wyglądu zmęczonej i szarej skóry, dzięki czemu twarz wygląda bardziej wypoczęta i świeża,
- gwarantuje dobre krycie, a jednocześnie jest niewidoczny na skórze,
- wygładza cerę i zapewnia krycie drobnych niedoskonałości
- wyrównuje koloryt i subtelnie ją rozświetla,
- nadaje efekt naturalnej, zdrowej cery.
Jak używać rozświetlającego podkładu do twarzy?
Na pewno uważnie, by nie zyskać efektu maski. Nie możesz przesadzić z ilością kosmetyku, ale nie możesz też połączyć go z rozświetlaczem do konturowania twarzy. W obu przypadkach zamiast nadać skórze świeżości stworzysz efekt sztuczności. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie makijażu bez konturowania, postaw na róż lub brązer. Oba kosmetyki pomogą Ci uzyskać naturalny efekt, a w połączeniu z rozświetlającym podkładem, nadadzą świeżego wyglądu.
Musisz też pamiętać, że podkład wygląda naturalnie tylko wówczas, gdy dobrze dobierzesz jego odcień do koloru karnacji. Jak to zrobić? Określ, jaki masz typ karnacji. Czy jest jasna, ciemna i jaki ma odcień – ciepły czy może chłody? Kolor podkładu powinien jak najlepiej zlewać się z Twoim naturalnym odcieniem skóry. Aby upewnić się, że wybrany odcień jest odpowiedni, przetestuj go na swojej szyi. Wklep odrobinę kosmetyku w skórę, jeśli po kilku chwilach będzie praktycznie niewidoczny, znalazłaś swój odcień podkładu.
Aplikacja podkładu rozświetlającego
Dużym błędem przy nakładaniu podkładu do twarzy jest smarowanie nim skóry w taki sam sposób, jak smarujesz ciało kremem. Podkład rozprowadzisz równomiernie tylko wówczas, gdy będziesz go lekko wklepywać w skórę.
W tym celu możesz użyć odpowiedniego pędzla o lekko skośnym włosiu, gąbeczki do makijażu lub po prostu zblendować kosmetyk opuszkami palców. Pamięta, żeby podkład wklepywać w skórę niespiesznymi ruchami. Dzięki temu makijaż pozostanie na skórze na dłużej, ale również lepiej zakryje niedoskonałości, a Ty nie będziesz musiała nakładać kolejnej warstwy.
Po nałożeniu podkładu rozświetlającego kontynuuj swoje standardowe kroki makijażu, takie jak aplikacja pudru, cieni, tuszu do rzęs itp. Upewnij się, że całość jest dobrze zblendowana, aby uzyskać spójny i naturalny efekt. Nie zapomnij też o utrwaleniu makijażu transparentnym pudrem lub specjalnym sprayem.
Zawsze na czasie?
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!