Olaplex No. 1, 2 i 3 czy to naprawdę działa? | Recenzja

Olaplex No. 1, 2 i 3 czy to naprawdę działa? | Recenzja

OLAPLEX to linia produktów do rekonstrukcji włosów uszkodzonych zabiegami chemicznymi oraz działaniem wysokiej temperatury.Innowacyjna formuła zawiera aktywny składnik Bond Multiplier opracowany przez dwóch naukowców- dr Erica Presslya oraz dr Craiga Hawkera, mający na celu odbudowę zerwanych zabiegami mostków siarkowych, które stanowiących strukturę naszego włosa.

Dwa pierwsze produkty „Olaplex No.1 oraz No.2″ służą do zabiegów w salonach fryzjerskich, natomiast „Olaplex No.3″ powinien być stosowany w warunkach domowych.

We wcześniejszych wpisach wspominałam o tym jak bardzo moje włosy były zniszczone i uwrażliwione zabiegami chemicznymi. W pogoni za produktami rekonstruującymi nie mogłam nie spróbować produktów- „Olaplex”. Całą linię zamówiłam w hurtowni fryzjerskiem.

Jak zastosować OLAPLEX w warunkach domowych ?

Przedstawię Wam metodę „zastosowania Olaplexu w warunkach domowych„:

  1. Krok Pierwszy: „OLAPLEX BOND MULTIPLIER No. 1- stosowanie”:
    Odmierz 15ml produktu i zmieszaj z wodą do 90ml, a następnie nałóż na wilgotne włosy.
    Włosy mogą być tylko zmoczone, lub uprzednio umyte oczyszczającym szamponem. Producent podaje ,iż mieszankę powinno się trzymać na włosach ok 5-10 minut.
  2. Krok Drugi: „OLAPLEX BOND PERFECTOR No.2- stosowanie”:
    Aplikuj preparat z numerem 2 na włosy,w ilości podwójnej (w moi przypadku było to 30 ml), nie spłukuj położonej wcześniej mieszanki. W tym miejscu ja nakładałam foliowy jednorazowy czepek, nagrzewałam włosy suszarką, owijałam głowę w ręcznik i trzymałam maskę ok 60 minut.
  3. Krok trzeci: umyj włosy szamponem jak zwykle, nałóż odżywkę, wysusz i wystylizuj wedle uznania.

 

OLAPLEX HAIR PERFECTOR No3- stosowanie”:

Formułę tą stosujemy pomiędzy zabiegami z użyciem poprzednich preparatów. Ja zwykle stosuję go raz w tygodniu. Na zmoczone uprzednio włosy nakładam preparat dokładnie rozczesując przy tym włosy. Nakładam czepek foliowy, nagrzewam głowę suszarką, owijam ręcznikiem. Z mieszanką pozostaję jak najdłużej, minimum godzinę. Później spłukuję myję szamponem, i wykonuje dalsze rutynowe kroki mojej pielęgnacji.

 

OLAPLEX zabieg na włosy
OLAPLEX zabieg na włosy

Olaplex, czy to naprawdę działa?

Olaplex stosowałam łącznie 3 razy. Efekt za każdym razem jest zdecydowanie lepszy. Czy Olaplex działa? Tak, dla moich włosów poczynił cuda, z bardzo zniszczonych przemienił je w zdrowsze, bardziej gładkie. Włosy przestały się łamać. Trudno mi powiedzieć czy to zasługa wyłącznie Olaplexu, czy też połączenia Olaplexu z innymi krokami mojej pielęgnacji. Niemniej jednak, jestem bardzo zadowolona z efektów i zamierzam z całą pewnością kontynuować ta terapię.

Produkt do kupienia tutaj.


Tutaj przeczytacie o pielęgnacji włosów „OROFLUIDO” KLIK.

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
Olaplex No. 1, 2 i 3
Ocena autora
51star1star1star1star1star
Product Name
Olaplex No. 1, 2 i 3