Nowości w świecie klocków LEGO® NINJAGO®

Twoje dziecko uwielbia klocki LEGO® NINJAGO®? Z pewnością więc zachwycą je czerwcowe premiery zestawów z tej serii. Wśród nich znalazły się modele dostosowane do potrzeb dzieci w wieku szkolnym, jak i młodszych, np. 4-latków. Co więcej, nie zabrakło również zestawów, które zachwycą kolekcjonerów klocków LEGO®. Dlatego nie zwlekaj i dowiedz się, co nowego słychać w świecie serii LEGO® NINJAGO®.

Drużyna mechów ninja Lloyda i Arina

Na początku naszego zestawienia nowości od LEGO® NINJAGO® jest zestaw Drużyna mechów ninja Lloyda i Arina. Zestaw ten jest idealny dla 9–latków i dzieci starszych. Pozwoli im bowiem odegrać najbardziej emocjonujące sceny z serialu dla dzieci NINJAGO® Dragons Rising. W komplecie tym można znaleźć m.in. ruchome mechy mistrza ninja Lloyda i Arina. Możliwe do połączenia, razem tworzą większy i lepiej uzbrojony mech, a w dodatku zapewniają jeszcze więcej możliwości zabawy.

W pudełku umieszczono aż 5 minifigurek, które pomogą w rozegraniu epickich bitew. Oprócz uzbrojonych w dwie katany Mistrz Lloyda oraz Arina, który dodatkowo posiada też hak, w zestawie znalazło się złe trio: komandor obrony imperium, generał szponiastych i Rapton. Pierwszy z nich ma kostur, drugi został wyposażony w miecz – podobnie jak uzbrojony w miecz imperialny Rapton. Z tak imponującym uzbrojeniem dzieci będą mogły rozegrać godziny pasjonujących pojedynków!

Bitwa samochodowo–motocyklowa między Kaiem a Rasem

Nowością wśród czerwcowych premier z serii LEGO® NINJAGO® jest też zestaw Bitwa samochodowo–motocyklowa między Kaiem a Rasem. Przeznaczony do zabawy już od 4 r.ż., zabierze najmłodszych w pasjonującą przygodę z NINJAGO® Dragons Rising. W pudełku znajdziemy m.in. pojazd terenowy, smoczy samochód, niebieską błyskawicę oraz 2 minifigurki – Kaia ze złotymi ostrzami i wyposażonego w ze złoty młot Lorda Rasa.

Na tym jednak jeszcze nie koniec – w zestawie umieszczono także 2 elementy płomieni, które zapewnią dzieciom jeszcze więcej frajdy. Dużym ułatwieniem w składaniu klocków jest natomiast klocek startowy z częściowo złożoną bazą. Pojedynek dobra ze złem można natomiast zakończyć chwyceniem niebieskiej błyskawicy, której pochwycenie tak jak w serialu oznacza wygranie bitwy.

Świątynia smoczej energii

To jedna z najbardziej wyczekiwanych nowości, jakie w czerwcu nareszcie doczekały się premiery. Dedykowany dzieciom od 8 r.ż. oraz starszym, pozwoli im poznać sekrety Światowego Lasu znanego z serialu NINJAGO® Dragons Rising, który podbił serca milionów dzieci na całym świecie. Zestaw Świątynia smoczej energii składa się z 1029 elementów i obejmuje aż 4–piętrową świątynię. To właśnie wokół niej znalazło się wiele ukrytych pułapek, np. zarwany balkon, osuwające się w bibliotece głazy, czy spadające konary.

Ponadto na fanów serii NINJAGO® Dragons Rising czeka aż 6 minifigurek – w tym postaci Cole’a, Kaia i Nye, których wyposażono w 2 złote katany. Oprócz nich w pudełku znalazł się też uzbrojony w duży, złoty miecz Duch Świątyni, Cesarzowa Beatrix z mieczem imperialnym oraz Lorda Rasa ze swoim złotym młotem. Na samej górze świątyni można natomiast znaleźć będący przedmiotem bitwy – rdzeń smoczej energii. Będący dla bohaterów starcia największą z nagród, jest równie cennym trofeum dla fanów serii LEGO® NINJAGO®.

Nya i Arin – bitwa na grzbiecie małego smoka

Kolejną ciekawą premierą od LEGO® NINJAGO® jest też zestaw Nya i Arin – bitwa na grzbiecie małego smoka. Stworzony z myślą o dzieciach w wieku od czterech lat, zapewni najmłodszym długie godziny rozrywki. W opakowaniu znalazł się odrzutowiec, 2 smoki oraz kryjówka na kryształy energii.

Dodatkowo na fanów serialu NINJAGO® czekają 3 minifigurki – generał szponiastych z mieczem, uzbrojony w miecze i hak z liną Arin oraz Nya z mieczem i kością kurczaka, która jest dla Maleństwa Riyu. W złożeniu klocków, osobom początkującym pomoże natomiast częściowo zabudowany klocek startowy oraz aplikacja LEGO® Builder.

Smocza moc Zane’a — wyścigówka spinjitzu

Ostatnią z nowości w tym zestawieniu jest zestaw LEGO® Smocza moc Zane’a — wyścigówka spinjitzu, który powstał z myślą o 7–letnich i starszych fanach serialu NINJAGO® Dragons Rising. Co ciekawe, znalazło się w nim wiele wcześniej niespotykanych funkcji – w tym m.in. obroty w samochodzie wyścigowym.

Wyścigówka spinjitzu została bowiem doposażona w tylni spojler, po którego naciśnięciu unoszą się i obracają tylne koła samochodu. To właśnie dzięki nim, ninja może stanąć do pojedynku ze złym łowcami smoków. A dzieciom pozwoli ona na odgrywanie superszybkich wyścigów znanych z serialu.

Warto wspomnieć, że w zestawie umieszczono 4 minifigurki, które urozmaicą dzieciom odgrywanie serialowych pojedynków. Wśród nich znaleźli się uzbrojeni w 2 katany wojownicy ninja (Zane i Cole), łowca szponiastych z elektrycznym kosturem, droid imperialny oraz komandor obrony imperium. W zestawie znajdziemy też 2 latające deski, które należą do łowców smoków. Łącznie w pudełku znalazło się aż 307 elementów, co przeniesie zabawę na zupełnie inny poziom. Dlatego też zestaw ten jest idealny na prezent dla fana serii NINJAGO®.