Jak usunąć lakier hybrydowy bez uszkodzenia płytki?

Jeśli jesteś miłośniczką ozdabiania paznokci, prawdopodobnie zetknęłaś się już z lakierem hybrydowym. Ten trwały i odporny na uszkodzenia manicure podbił serca kobiet na całym świecie. Jego wytrzymałość może być jednak wadą, gdy nadchodzi czas na zmianę koloru lub usunięcie lakieru. Jak zrobić to skutecznie, by naturalna płytka nie ucierpiała?

Jak zmyć lakier hybrydowy?

Niestety decydując się na nakładanie hybrydy, musimy być świadome, że ciężko tu o kompromis. Jeśli pragniemy długich, odpornych, a przy tym pięknie ozdobionych paznokci, powinnyśmy być przygotowane na to, że silne składniki lakierów hybrydowych mogą mieć negatywny wpływ na naturalną płytkę.

Również zdejmowanie manicure’u może mieć pewne niemiłe konsekwencje, dlatego warto podejść do tego z rozwagą. Na pewno warto uzbroić się w cierpliwość, jeśli nie chcesz w pośpiechu zadać sobie bólu. Mamy dla Ciebie kilka porad, jak zdejmować hybrydę, by zminimalizować ryzyko uszkodzeń paznokci.

Najpopularniejszą metodą na pozbywanie się hybrydy jest wykorzystanie acetonu, czyli podstawowego składnika zmywacza do paznokci, ale w czystej postaci. By zdjąć manicure tym sposobem, przygotuj pocięte waciki kosmetyczne oraz folię aluminiową w kawałkach. Każdy z wacików nasącz acetonem, przyłóż płasko do paznokcia i zawiń kawałkiem folii.

Możesz najpierw delikatnie spiłować wierzchnią warstwę hybrydy, by aceton głębiej wniknął i szybciej rozpuścił utwardzony lakier. Odczekaj około 15-20 minut. Pod wpływem silnego zmywacza i temperatury hybryda zmięknie i będzie można ją „zdrapać” przy pomocy specjalnego radełka lub drewnianego patyczka.

Akcesoria są niemniej ważne niż lakiery hybrydowe

Jak usunąć lakier hybrydowy bez acetonu?

Niestety, najprostsza i najszybsza metoda na usuwanie hybrydy, po dłuższym stosowaniu może przyczyniać się do wysuszania i łamliwości paznokci. Nie zawsze też zdaje egzamin. Jeśli używasz silnej bazy budującej lub żelowej, aceton może sobie nie poradzić. W takiej sytuacji warto poszukać alternatywy. Istnieją dwa skuteczne sposoby na pozbycie się lakieru hybrydowego, choć wymagają nieco więcej czasu oraz precyzji. Jeśli jesteś początkującą stylistką, wybierz dobry pilnik o wysokiej gęstości, najlepiej 180/240.

Takie akcesorium dobrze poradzi sobie ze „starciem” hybrydy. Bądź czujna, aby nie przesadzić z piłowaniem, bo łatwo możesz zetrzeć naturalną płytkę lub opuszki okalające paznokieć. Gdy zetrzesz już hybrydę, umyj dokładnie ręce, odtłuść cleanerem płytkę i możesz przystępować do wykonywania świeżego manicure’u.

Usuwanie lakierów hybrydowych frezarką

Podobnie należy postępować z frezarką, tu jednak zalecamy ostrożność. Jej zakup to dobry pomysł, jeśli ma się doświadczenie w wykonywaniu i ściąganiu hybrydy. Frezy są bardziej precyzyjne niż jednokształtny pilnik, dlatego łatwiej zetrzeć lakier z trudno dostępnych miejsc i jednocześnie opracować skórki. Jednak przy nieumiejętnym nacisku i wysokiej mocy tarcia bardzo szybko można uszkodzić płytkę i narazić się na ból.

Pamiętaj, że dobra jakość składników produktów do manicure przekłada się na trwałość i efektowność hybrydy. To, ile kosztują lakiery hybrydowe, może być wskazówką dotyczącą jakości, ale nie oznacza, że musisz wydawać krocie, by wykonać profesjonalnie wyglądający manicure. Tradycyjne i hipoalergiczne lakiery hybrydowe znajdziesz tutaj: https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/LAKIERY-HYBRYDOWE/68. Warianty z delikatnym składem łatwo usunąć i są bezpieczne nawet dla alergiczek, a upolowane w promocji nie obciążą portfela.

Lakiery hybrydowe to sposób na schludny i trwały manicure

Ochrona paznokci to podstawa

Usuwanie lakieru hybrydowego bez uszkodzenia płytki paznokcia jest możliwe przy użyciu alternatywnych metod, które nie wymagają stosowania acetonu. Pamiętaj jednak o odpowiedniej ochronie i pielęgnacji paznokci, aby utrzymać je w dobrej kondycji. Teraz możesz cieszyć się pięknymi paznokciami i bez obaw zmieniać kolor lakieru hybrydowego, znając skuteczne metody jego usuwania.