Jak szkoła policealna kształtuje przyszłych specjalistów w kosmetologii?

Kosmetologia to kierunek, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Nic dziwnego, ponieważ zabiegi upiększające to najmocniejszy trend związany z branżą beauty. Czy szkoła policealna kształci specjalistów w dziedzinie kosmetologii? Oczywiście, że tak! Dzięki doskonale wyposażonych laboratoriach i wyszkolonej kadrze edukacja na tym kierunku utrzymana jest na wysokim poziomie.

Specjalista w kosmetologii ze szkoły policealnej

Kluczem do uzyskania specjalizacji w dziedzinie kosmetologii jest uzyskanie odpowiedniej wiedzy i praktyki. Właśnie takie elementy znajdziemy w ofercie szkoły policealnej. Przykładowo kierunek technik usług kosmetycznych w szkole GoWork jest profesjonalnym kursem opartym zarówno na zajęciach teoretycznych, jak i praktycznych.

W nowoczesnych laboratoriach wyposażonych w specjalistyczne sprzęty (urządzenia do kawitacji, mezoterapii, galwanizacji, mikrodermabrazji, darsonwalizacji, lampy Sollux, wapozon, elektrostymulatory, podgrzewacze wosku), uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej.

Duża liczba godzin przeznaczonych na praktyki umożliwia wykształcenie prawdziwych specjalistów w zakresie technik upiększających skóry, a dokładnie twarzy, dłoni i paznokci. Nad odpowiednią jakością prowadzonych zajęć czuwa z kolei profesjonalna kadra pedagogiczna złożona z fachowców i wieloletnich praktyków w dziedzinie kosmetologii.

Praca w kosmetologii po szkole policealnej

Prawdziwym specjalistą jest osoba, która dysponuje odpowiednią wiedzą i jednocześnie ma też odbytą praktykę. Takie możliwości można uzyskać nie tylko przez drogie studia, ale również wykorzystując kształcenie w szkole policealnej. W placówce wybrani profesjonaliści z zakresu kosmetologii przekazują wiedzę i prowadzą liczne praktyczne zajęcia, co dla przyszłych pracodawców będzie mieć ogromne znaczenie.

Umiejętność przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych – profilaktycznych lub leczniczych w połączeniu z wiedzą na temat obsługi klienta sprawia, że kończąc kurs Technika usług kosmetycznych, znalezienie pracy będzie tylko kwestią czasu. Zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny kosmetologii na rynku pracy cały czas wzrasta, dlatego odpowiednie zaplecze wiedzy i umiejętności zdobywane również w szkole policealnej, może być przepustką do szybkiego rozwoju kariery zawodowej.

Specjalista w kosmetologii – jakie zarobki?

Praca w kosmetologii dla jednych będzie pasją, a dla innych możliwością zarobienia dobrych pieniędzy. Oczywiście ostateczne wynagrodzenie na stanowiskach związanych z kosmetologią zależy od wielu zmiennych. Jest to przede wszystkim miejsce pracy (konkretna firma lub własny gabinet), a nawet region kraju. Zysk takiego specjalisty jest często uzależniony od liczby przeprowadzonych zabiegów.

Średnie zarobki w zawodzie technika usług kosmetycznych utrzymują się na poziomie 5-6 tys. zł. Im większe doświadczenie czy szerszy zakres umiejętności, tym pensja wzrasta i wynosić może nawet 10 tys. zł miesięcznie. Okazuje się, że jest to jedna z lepiej opłacanych profesji, a tym samym dobra inwestycja na przyszłość jeśli chodzi o perspektywy zawodowe.