Jak dobrać biżuterię pod kolor włosów?

Odpowiednio dobrana biżuteria nie tylko dopełni stylizację, ale również podkreśli urodę. Dlatego podczas zakupu warto kierować się typem urody, rodzajem karnacją, a także kolorem włosów, aby wyeksponować wszystkie atuty. Jak dobrać biżuterię pod kolor włosów?

Biżuteria to bez wątpienia ulubiony dodatek każdej kobiety. Trudno się dziwić. Ten detal to kwintesencja kobiecości. Potrafi ożywić nawet najprostszą kreację, dodając jej szyku oraz charakteru. Aby stylizacja była efektowna, ważny jest dobór odpowiednich błyskotek. Złoto czy srebro? To dylemat przed którym staje każda kobieta. Akurat słusznie, ponieważ dany kolor i jego odcienie odgrywają znaczącą rolę przy wyborze akcesoriów.

Nie każdy wie, że odpowiednio dopasowana biżuteria pod względem kolorystycznym, pięknie rozświetla cerę, a źle dobrana uwidacznia niedoskonałości. Kluczem do wybrania idealnej biżuterii jest znajomość podstaw analizy kolorystycznej oraz określenie swojego typu urody. Nie bez znaczenia jest również odcień włosów. Jak dobrać biżuterię pod kolor włosów?

Biżuteria dla blondynek

Blond występuje w kilku odcieniach i w różnych typach urody. Ciepłe odcienie włosów w tym kolorze perfekcyjnie komponują się ze złota biżuterią. Doskonałą propozycją są delikatne łańcuszki np. celebrytki, a także kolczyki koła.

W wieczorowych kreacjach warto pokusić się o długie, mieniące kolczyki, a włosy związać w kok. Mile widziana złota biżuteria z ozdobami w postaci cyrkonii oraz drewnianych koralików w kolorze żółci, błękitu, zieleni, brązu oraz czerwieni. Natomiast chłodne odcienie blond lubią towarzystwo srebra oraz białego złota. Białe złoto jest świetną propozycją dla kobiet o słowiańskim typie urody. Dobrze, aby klejnoty były dodatkowo zdobione drewnianymi przekładkami, koralikami w kolorze czerwonym lub z białymi kryształami.

Biżuteria dla brunetek

Czarne włosy u pań o chłodnym typie urody najlepiej prezentują się w towarzystwie srebrnej biżuterii oraz białego złota. Warto pokusić się o modele zdobione cyrkoniami, diamentami, perłami oraz kamieniami szlachetnymi o chłodnej tonacji. Z kolei ciemna karnacja i ciepły typ urody fenomenalnie podkreślą duże, złote koła w uszach i złota bransoletka. Na wieczorne wyjście załóż koniecznie naszyjnik z kamieniami w kolorze czerwieni, zieleni oraz innych naturalnych barw.

Biżuteria dla szatynki

Szatynki to prawdziwe szczęściary, ponieważ pasuje im praktycznie każdy typ biżuterii. Perfekcyjnie prezentuje się złoto i jego wszystkie odcienie, a także srebro. Aby podkreślić ciepłą urodę, wybierz złote błyskotki. Biżuteria z tego kruszcu sprawi, że cienie pod oczami będą mniej widoczne, a skóra bardziej promienista. Ciekawym dodatkiem do biżuterii są bursztyny oraz inne kamienie o ciepłym zabarwieniu.

Biżuteria dla rudej

Panie o rudych włosach fenomenalnie wyglądają w miedzianej biżuterii, która perfekcyjne współgra z ich karnacją. Doskonale sprawdzą się naszyjniki, bransoletki i kolczyki z ozdobami w kolorze zieleni. Im mocniejszy kolor włosów, tym odcień zieleni ma być głębszy i ciemniejszy.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://bovem.com.pl/