Jak często stosować maseczki do twarzy?

Maseczki do twarzy to produkt pielęgnacyjny, którego często używamy wyłącznie przy wyjątkowych okazjach. Jej stosowanie kojarzy się z momentem odpoczynku od codziennego chaosu, który można poświęcić na pielęgnację skóry. Warto wiedzieć, że maseczki powinny być stosowane regularnie, podobnie jak kremy i inne produkty przeznaczone do pielęgnacji. Dowiedz się, jak często stosować maseczki do twarzy.

Od czego zależy częstotliwość stosowania maseczek do twarzy?

W pielęgnacji skóry najważniejsza jest regularność, nawet jeżeli zastosujemy wieloetapową pielęgnację skóry dwa czy trzy razy w tygodniu, a w pozostałe dni wyłącznie zmyjemy makijaż, nie osiągniemy oczekiwanych rezultatów. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku maseczki do twarzy. Jednorazowe nałożenie maseczki nie poprawi widocznie naszej cery – może nam się wydawać, że stała się bardziej nawilżona, jednak to wyłącznie krótkotrwały efekt widoczny zaraz po aplikacji. Z tego powodu istotne jest, aby zwracać uwagę na zalecaną częstotliwość stosowania tego produktu pielęgnacyjnego.

Zastanawiasz się, od czego zależy częstotliwość stosowania maseczki od twarzy? Zależy ona przede wszystkim od składu maseczki, jej działania oraz stanu naszej cery. Osoby, które mają problematyczną cerę, przetłuszczającą się, z przesuszeniami lub wypryskami, powinny pamiętać, że wyłącznie systematyczna pielęgnacja przyniesie realną poprawę stanu ich skóry.

Najczęściej to, jak często nakładać daną maseczkę, określone jest przez jej producenta. Niektóre, bardziej inwazyjne, przeznaczone są do używania raz w tygodniu, a inne, najczęściej nawilżające, co 2-3 dni. Korzystając z maseczki, zwróć uwagę również na czas, który przeznaczony jest na jednorazowy zabieg pielęgnacyjny. Najczęściej wynosi od kilku do kilkunastu minut.

Maseczki nawilżające – wyjątek od reguły

Maseczki nawilżające, takie jak maseczka z alg, można stosować tak często, jak jest to potrzebne, ponieważ nie wyrządzają one żadnej szkody naszej skórze. Dzięki temu można stosować je znacznie częściej niż np. maseczki złuszczające, które powinny być używane rozsądnie, ponieważ mogą w nadmiarze negatywnie zadziałać na delikatną skórę twarzy.

Natomiast produkty, które mają nawilżać skórę, takie jak maska z alg morskich ASOA, złożone są przede wszystkim z substancji odżywiających skórę, w tym hydrolat z rumianku rzymskiego, olej ze słodkich migdałów, olej z pestek winogron, olej z nasion moringi olejodajnej, olej z pestek moreli, alantoina czy koenzym Q10.

Maseczki te można stosować przez cały rok bez względu na porę roku, ważna jest jednak regularność, która pozwoli na osiągnięcie wszelkich korzyści możliwych do uzyskania dzięki tym produktom do pielęgnacji skóry twarzy. Połączenie maseczek z innymi naturalnymi kosmetykami do twarzy może okazać się zbawienne dla naszej skóry, ułatwiając przywrócenie jej do właściwego stanu. Ponadto odpowiednie maseczki nawilżające mogą stać się doskonałą pomocą w walce z nawet przewlekłymi dolegliwościami skórnymi.