Funky paznokcie z neonail – jak osiągnąć stylowy look z duszą soulu?

Jeśli szukacie pomysłu na stylowy manicure, który jednocześnie będzie pełen duszy soulu, to dobrze trafiliście! W tym artykule przedstawimy Wam kilka oryginalnych pomysłów na dekorację paznokci, które nawiązują do stylu funky i będą idealnie pasować do neonowych lakierów marki Neonail. Przygotujcie się na kolorowe akcenty, sporo błysku i mnóstwo inspiracji!

Co to jest styl funky?

Chcąc stworzyć paznokcie w stylu funky, warto najpierw zastanowić się, czym tak naprawdę jest ten styl. Funky (znaczący dosłownie "zabawny" lub "ciekawy") to termin odnoszący się do muzyki i kultury, która pojawiła się w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Charakteryzowała się żywą, improwizowaną grą, mocnymi rytmami, a czasem i socjalno-politycznym przesłaniem. W późniejszych latach styl ten rozszerzył się na inne dziedziny, w tym modę i stylizację.

Funky to styl bardzo oryginalny, pełen energetycznych kolorów, geometrycznych wzorów, a także elementów takich jak frędzle, koraliki, czy pałeczki perkusyjne. W modzie i urodzie styl ten przejawia się przede wszystkim w mocnych akcentach kolorystycznych, brokatowych dodatkach, geometrycznych wzorach i niebanalnymi fasonami.

Neony to podstawa!

Jeśli chodzi o paznokcie w stylu funky, to nie mogło zabraknąć lakierów hybrydowych w neonowych odcieniach! Marka Neonail oferuje wiele ciekawych kolorów, które idealnie pasują do tego stylu. Bazując na lakierach w takich kolorach jak różowy, pomarańczowy, żółty, czy zielony, można stworzyć naprawdę oryginalne wzory na paznokciach, które będą przyciągać wzrok i dodać energii.

Jak ozdobić paznokcie w stylu funky?

Oto kilka inspiracji na paznokcie w stylu funky, do których można wykorzystać produkty marki Neonail:

1. Geometryczne wzory

Charakterystyczne dla stylu funky są geometryczne wzory, takie jak koła, kwadraty, trójkąty, czy romby. Na paznokciach można je odtworzyć za pomocą malutkiego pędzelka, którym naniesiemy biały lub czarny lakier hybrydowy. Taki wzór będzie ładnie kontrastował z neonowym tłem.

2. Brokatowe akcenty

Innym ciekawym elementem paznokci w stylu funky są brokatowe akcenty. Można je wprowadzić na kilka sposobów – np. jako ombre na końcówkach paznokci, jako całkowite pokrycie jednego paznokcia, albo jako małe bazie u podstawy paznokci. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i pomysłowości!

3. Neonowe frędzle

Chcąc wprowadzić na paznokcie elementy charakterystyczne dla stylu funky, można sięgnąć po frędzle w neonowych kolorach. Wystarczy nałożyć na hybrydowy lakier warstwę kleju i układać na niej frędzle, potem zabezpieczyć je kolejną warstwą kleju i utwardzić wszystko w lampie UV. Taki dodatek doda paznokciom stylowych walorów i na pewno przyciągnie uwagę!

4. Neonowe cyrkonie i koraliki

Zarówno cyrkonie, jak i koraliki w neonowych odcieniach to elementy, które podkręcą mniej wyrazisty manicure. Wystarczy tylko umieścić je na wybranych miejsach na paznokciu, a już ten nabierze zupełnie nowego wyglądu. Dzięki nim paznokcie staną się niebanalne i pełne energii!

Podsumowanie

Jak widać, stworzenie paznokci w stylu funky nie wymaga dużo wysiłku i specjalistycznej wiedzy. Dzięki powyższym inspiracjom i wykorzystaniu lakierów hybrydowych marki Neonail, można uzyskać naprawdę oryginalne efekty, pełne kolorów i energii. Warto sięgnąć po powyższe pomysły i zainwestować w neonowe lakierki, by móc nosić ze sobą kawałek duszy soulu każdego dnia!