Trendy w modzie na 2021 rok – Wybieramy minimalizm, wygodę i jakość !

Zawsze lubiłam obserwować zmieniające się w kolejnych latach trendy modowe i dowiadywać się co za nimi stoi. Nieustająco zmieniające się kolory i fasony przytłaczały mnogością rzeczy określanych jako „must have” danego sezonu wymuszając kolejne zakupy. Czyste szaleństwo.
Ten rok jest zupełnie inny.

Po raz pierwszy możemy zauważyć, że to moda dostosowuje się do człowieka, a nie człowiek do modyStojąca za zmianami pandemiczna rzeczywistość wybiła piętno na postrzeganiu świata i samego siebie co miało bezpośrednie przełożenia na to co kupujemy, jak dokonujemy wyborów, czym się otaczamy i jakie mamy wartości. Moda miała stać się komfortowa, bliska człowiekowi i powinna wyrażać wartości z jakimi się identyfikuje. Takie właśnie są modowe trendy 2021 roku, które mają za sobą coraz bardziej świadomego konsumenta.

Modowe trendy wiosna / lato 2021

 

  1. Slowfashion. Utraciliśmy zainteresowanie ciągłymi zmianami, nie poszukujemy już kolejnych nowości, które powinny wzbogacić naszą garderobę. Coraz mniej istotna staje się pogoń za nieustającymi zmianami, które mają definiować naszą osobowość. Stawiamy na jakość i ponadczasowość.
  2. Moda ma reprezentować nas i nasze podejście do życia. Oczy kierujemy ku modzie etycznej zgodnej z naszą filozofią. Oczekujemy transparentności, dbania o środowisko i zasoby ludzkie. Pojawia się świadomy konsument, który chce inwestować i wspierać marki bliskie jego zapatrywaniom.
  3. Ubrania mają być dobrej jakości. Coraz bardziej interesują nas składy i materiały z jakich wykonano dany model. Jesteśmy skłonni wydać więcej pieniędzy zyskując doskonałą jakość kosztem ilości. Budujemy coraz bardziej kapsułowe garderoby złożone z prawdziwych perełek na lata.
  4. Stawiamy na wygodę. Pandemiczna rzeczywistość sprawiła, że nie chcemy już ubrań niewygodnych, niedopasowanych, przeszkadzających. Oczekujemy dobrych tkanin i wygodnych fasonów. Chcemy czuć się komfortowo i ładnie. Stąd prawdziwy wysyp ubrań dresowych w tych bardziej domowych odsłonach jak i tych bardziej eleganckich.
  5. Dopasowanie do stylu życia. Więcej myślimy o zdrowiu i coraz więcej aktywności podejmujemy w domowych warunkach co znajduje odzwierciedlenie w pojawiających się w dużych ilościach ubraniach sportowych przede wszystkim do jogi czy pilates. Temat selfcare znalazł również odzwierciedlenie w całej masie ubrań domowych, które mają być wygodne i jednocześnie ładne. Moda przeniosła się z ulicy do mieszkania i codziennego życia.
  6. Wspieramy polskie marki. Zaczęliśmy w tej trudnej dla wszystkich rzeczywistości wspierać lokalne produkcje. Kupujemy chętniej ubrania pochodzące od polskich projektantów, czujemy potrzebę pomocy i wsparcia rodzimych marek.
  7. Moda dla zwierząt. Otaczamy się coraz bardziej w naszym życiu zwierzętami, które bardziej niż kiedykolwiek wcześniej stały się nam bliskie. W sklepach pojawiają się całe linie ubrań i akcesoriów dla pupili.
  8. Naturalne kolory. Wybieramy pastelowe, naturalne kolory, które możemy ze sobą dowolnie łączyć zarówno w monolookach jak i między sobą.