10 najlepszych podkładów dla skóry dojrzałej – ranking produktów

Podkład to podstawa każdego dobrego makijażu. Dla skóry dojrzałej wybór odpowiedniego produktu może być wyzwaniem. Wiele kobiet w wieku powyżej 60 lat ma problem z suchą, zmarszczkową skórą twarzy, która wymaga produktów o odpowiednim składzie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 10 najlepszych podkładów dla skóry dojrzałej – ranking produktów.

1. Fluid dopasowujący się do koloru skóry

Jeden z najlepszych i najpopularniejszych podkładów dla skóry dojrzałej to fluid dopasowujący się do koloru skóry. Ten typ podkładu idealnie dopasowuje się do koloru skóry, zapewniając naturalny efekt. Fluidy tego typu posiadają też często właściwości nawilżające, dzięki czemu skóra wygląda zdrowiej i młodziej.

2. Podkład dopasowujący się do koloru skóry

Podobne do fluidów dopasowujących się do koloru skóry są podkłady, które również idealnie dopasowują się do skóry. Te produkty najczęściej są lepiej kryjące, ale trudniej jest dobrać odpowiedni odcień. Ze względu na to, że skóra dojrzała często ma kilka odcieni, należy dokładnie dobierać kolor podkładu, aby uniknąć nieestetycznych plam.

3. Najlepsze podkłady drogeryjne

Nie każda kobieta chce wydawać na kosmetyki fortunę. Dobrym wyjściem są podkłady drogeryjne, które często wcale nie muszą ustępować swoim luksusowym odpowiednikom. Wśród najlepszych podkładów drogeryjnych dla skóry dojrzałej warto wyróżnić Revlon Age Defying, Maybelline Superstay i Rimmel Wake Me Up.

4. Najlepszy podkład do cery suchej

W przypadku suchej skóry dojrzałej bardzo ważne jest, aby podkład nie przesuszał skóry i dostarczał jej odpowiedniej dawki nawilżenia. W tym przypadku najlepszym wyborem będzie podkład typu "dewy", który zapewni skórze zdrowy i promienny wygląd. Jednym z najlepszych podkładów tego typu jest L’Oreal Paris Age Perfect.

5. Najlepiej kryjący podkład drogeryjny

Jeśli skóra dojrzała posiada wiele niedoskonałości i przebarwień, warto wybrać podkład o lepszym kryciu. Wśród podkładów drogeryjnych najlepiej kryją się Revlon Colorstay oraz Maybelline Superstay.

6. Eveline Liquid Control odcienie

Podkład Eveline Liquid Control to hit ostatnich miesięcy. Produkt ten wyróżnia się nie tylko dobrymi właściwościami kryjącymi i nawilżającymi, ale także dobrze dostosowanymi odcieniami. Wśród dostępnych kolorów znajdują się odcienie idealne dla skóry dojrzałej, dzięki czemu produkt ten zasługuje na miejsce w naszym rankingu.

7. Podkład który nie podkreśla zmarszczek

Podkład, który nie podkreśla zmarszczek, to podstawa dla kobiet po 60-tce. Nie chcemy przecież wyglądać na starsze niż nasz wiek. Wśród takich produktów wyróżnić możemy produkty marki Yves Saint Laurent, Estee Lauder czy też Dior.

8. Jaki podkład do cery dojrzałej?

W poszukiwaniu idealnego podkładu dla skóry dojrzałej warto kierować się kilkoma zasadami. Produkt ten powinien być dobrze dostosowany do koloru skóry, zapewniać właściwe nawilżenie oraz mieć właściwości anti-aging, dzięki czemu skóra będzie wyglądać młodziej i zdrowiej. Polecamy zwrócić uwagę na podkłady Estee Lauder, L’Oreal Paris i Dior.

9. Top 10 podkładów dla skóry dojrzałej

Podsumowując, przedstawiamy top 10 podkładów dla skóry dojrzałej:

  1. Yves Saint Laurent Touche Eclat Le Teint
  2. Estee Lauder Double Wear Nude
  3. Dior Capture Totale Dreamskin
  4. Revlon Age Defying
  5. Maybelline Superstay
  6. L’Oreal Paris Age Perfect
  7. Rimmel Wake Me Up
  8. Eveline Liquid Control
  9. Yves Saint Laurent Encre De Peau
  10. Estee Lauder Maximum Cover Camouflage Makeup

10. Podkład dla cery dojrzałej 60

Dla kobiet po 60-tce polecamy produkty, które są lepiej dostosowane do potrzeb skóry dojrzałej. W tym przypadku najlepszym wyborem będą produkty Estee Lauder – Double Wear Nude, Maximum Cover Camouflage Makeup oraz Revlon Age Defying.

Jakie podkłady są Waszymi ulubionymi? Czy wiedzieliście o wszystkich naszych poprzednio wymienionych propozycjach? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!