The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion Recenzja, czy warto kupić?

Dzisiaj na blogu kolejny preparat z retinoidami w składzie. Tym razem mam dla Ciebie recenzję serum „The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion„, którego zdecydowaną zaletą jest „czysty” skład i mocno przystępna cena. Zapraszam.

 The Ordinary Granactive Retinoid 2% EmulsionThe Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion Recenzja

Opakowanie i formuła

Emulsja znajduje się w prostym, minimalistycznym szklanym pojemniku z pipetą. Opakowanie prezentuje się „surowo” i bardzo aptecznie, zresztą jak w przypadku wszystkich produktów marki. Formuła jest mleczno-biała i nieco gęstsza niż ma to miejsce w przypadku Granactive Retinoid  5% in Squalane. Bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając filmu. Produkt stosujemy w trakcie wieczornej pielęgnacji po ówczesnym dokładnym oczyszczeniu skóry. Przed nałożeniem emulsji możemy zastosować dowolne serum na bazie wody, a po niej wybrany krem.

Działanie

„The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion” jak każdy preparat z retinoidami ma udowodnione działanie przeciwstarzeniowe poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyn co skutkuje poprawą gęstości skóry. Kosmetyki wygładza drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. Ponad to znany jest z działania przeciwtrądzikowego jak i redukującego przebarwienia.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

 Efekty stosowania

Retinoidy w zasadzie niezależnie od postaci powodują w początkowym okresie podrażnienie i łuszczenie skóry, które z czasem powinno ustać. Dlatego też zalecane jest rozpoczęcie swej przygodny z nimi od minimalnych stężeń, które powoli zwiększamy do maksymalnego dobrze tolerowanego. Tutaj tego problemu nie mamy. Emulsja jest świetnie tolerowana, ale powoduje początkowo złuszczanie skóry, później tego kłopotu nie powinno być. Zdecydowanie wygładza i poprawia elastyczność skóry. W toku regularnego stosowania, jak każdy produkt z retinoidami będzie spowolniała procesy starzenia.

- używam i polecam -

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

KUP TERAZ

Dla kogo?

Emulsja będzie idealnym wyborem dla osób ze skórą dojrzałą, jak i dla tych z pierwszymi oznakami starzenia. Sprawdzi się również w przypadku widocznych przebarwień i uszkodzeń posłonecznych skóry. Retinoidy odradzałaby kobietom o skórze wrażliwej, mocno przesuszonej i alergicznej, ponieważ mogłyby nasilić podstawowe problemy.

⭐️ Sprawdź również: The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1% ⭐️
⭐️ Sprawdź również: Podkład The Ordinary i dlaczego się nie lubimy ⭐️

Opinia The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
| Czy warto kupić?

Świetny, przystępny cenowo preparat, który idealnie sprawdzi się na początku drogi związanej z wprowadzeniem tego typu terapii przeciwstarzeniowej. Delikatniejszy od podobnych produktów tego typu będzie doskonałym wyborem dla osób, które dotychczas nie mogły stosować retinoidów ze względu na wrażliwość skóry.

Kosmetyk do kupienia tutaj.

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion 
Ocena autora
51star1star1star1star1star