Aha i Bha – jak działają i jakie efekty daje ich peelingu?

Jeśli interesujesz się pielęgnacją skóry, to zapewne już słyszałeś o kwasach AHA i BHA, a możliwe, że używasz ich regularnie, aby poprawić kondycję swojej skóry. Jednym z produktów, który cieszy się w tym zakresie dużą popularnością, jest peeling The Ordinary AHA 30 + BHA 2. Co to są za kwasy, jak działa ich peelingu i jakie dają efekty? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Czym są kwasy AHA i BHA?

Kwasy AHA to kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas jabłkowy, kwas cytrynowy i kwas winowy. Są to kwasy organiczne, które występują naturalnie w owocach i mleku. W kosmetyce są stosowane głównie ze względu na swoje właściwości złuszczające, a także wygładzające i rozjaśniające skórę.

Kwasy BHA to kwas salicylowy i jego pochodne. Są one lipofilowe, co oznacza, że dobrze penetrują pory i usuwają z nich zanieczyszczenia. Kwas salicylowy ma także właściwości antybakteryjne i łagodzące stany zapalne skóry.

Jak działa peeling The Ordinary AHA 30 + BHA 2?

Peeling The Ordinary AHA 30 + BHA 2 składa się z 30% kwasów AHA (w tym 25% kwasu mlekowego) oraz 2% kwasu salicylowego. Przeznaczony jest do stosowania na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Według producenta, ma on działać głęboko oczyszczająco, złuszczająco i wygładzająco skórę, a także redukować zmarszczki i uszkodzenia powstałe na skutek promieniowania UV.

Jakie efekty daje peeling The Ordinary AHA 30 + BHA 2?

Według opinii użytkowników, peeling The Ordinary AHA 30 + BHA 2 faktycznie działa tak, jak opisuje to producent. Po stosowaniu tego peelingu skóra staje się wygładzona, rozjaśniona, a także oczyszczona z zanieczyszczeń i martwego naskórka. Redukcja zmarszczek i uszkodzeń powstałych na skutek promieniowania UV może być widoczna po dłuższym stosowaniu peelingu.

Jak stosować peeling The Ordinary AHA 30 + BHA 2?

Peeling The Ordinary AHA 30 + BHA 2 należy stosować raz w tygodniu wieczorem na umytą i osuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Należy unikać okolic oczu i ust. Peeling pozostawia się na skórze przez około 10 minut, po czym należy go zmyć ciepłą wodą. Po zastosowaniu peelingu należy również zadbać o nawilżenie skóry – najlepiej użyć w tym celu kremu nawilżającego.

Podsumowanie

Peeling The Ordinary AHA 30 + BHA 2 to skuteczny kosmetyk stosowany do odświeżenia i oczyszczenia skóry twarzy, szyi i dekoltu. Dzięki zawartości kwasów AHA i BHA złuszcza martwy naskórek, usuwa zanieczyszczenia z porów, a także redukuje zmarszczki i uszkodzenia skóry powstałe na skutek promieniowania UV. Jednak nie należy przesadzać z jego stosowaniem i należy pamiętać o nawilżeniu skóry po zastosowaniu peelingu.