TARTE ASpyn Ovard Eye Cheek Palette – Czy warto? Recenzja, zdjęcia i swatche!

Szukasz idealnej palety do oczu i policzków? Chcesz wiedzieć, czy Tarte ASpyn Ovard Eye Cheek Palette to dobry wybór? Sprawdź moją szczegółową recenzję, obejmującą zdjęcia i swatche!

Mój pierwszy kontakt z Tarte ASpyn Ovard Eye Cheek Palette

Kupiłam tę paletę w nadziei na znalezienie uniwersalnej palety, która pozwoliłaby mi na wykonanie całej makijażu, korzystając z jednego produktu. Była to moja pierwsza paleta do oczu i policzków Tarte, więc miałam duże oczekiwania.

Kiedy pierwszy raz otworzyłam paletę, zwróciły moją uwagę bogate kolory, które wydawały się idealne na letnie dni. Oczywiście, nie mogłam się doczekać, aby wypróbować nowe odcienie!

Tarte ASpyn Ovard Eye Cheek Palette- Kontakt z rzeczywistością

Odkąd zacząłam używać palety, była jeden taki problem – konsystencja. Proszek nie był równomiernie rozłożony w paletce, a niektóre odcienie wydawały się mniej pigmentowane niż inne. To sprawiło, że aplikacja nie była tak prosta, jak sobie wyobrażałam.

Swatche wyglądają świetnie, ale na powiekach niestety wyglądały trochę inaczej. Kolory były wyblakłe i trudne do zauważenia. Aplikacja cienia na powieki też była kłopotliwa, ponieważ nie chciał się przyczepić do powieki, a przesuwając paletekę po powiece, odcienie mieszają się ze sobą na niekorzyść.

Pigmentacja cieni do policzków była również mniej widoczna, niż bym sobie życzyła. Cienie były rzadkie i trudne do rozprowadzenia, co sprawiało, że aplikacja była podejrzanie podobna do drapania po twarzy z szorstką szczotką.

Tarte ASpyn Ovard Eye Cheek Palette vs Tarte Cheeky Claymate Palette

Porównując tę paletę z Tarte Cheeky Claymate Palette, stosującą zasadę "2 w 1" (róż i bronzer), uważam, że Tarte Cheeky Claymate Palette jest wiele lepsza. Kolory są bardziej intensywniejsze, a pigmentacja jest jedna z lepszych wśród róż do policzków. Owszem, Tarte Cheeky Claymate Palette jest o 10 USD droższa od Tarte ASpyn Ovard Eye Cheek Palette, ale warto wydać trochę więcej w każdej sytuacji, zwłaszcza wtedy, kiedy chodzi o dobrej jakości kosmetyki do makijażu.

Czy warto kupić Tarte ASpyn Ovard Eye Cheek Palette?

Mimo swoich wad, paleta wygląda na półce wyjątkowo ładnie, ale niestety wydaje się, że to jedyna jej mocna strona. Dla mnie, trochę brakuje składu paletki, złożonej niemal wyłącznie z błyszczyków i jasnych kolorów i większej ilości matów. Nie sądzę, że za 42 USD warto kupić tę paletę, która, jak dla mnie, nie spełniła swojego zadania.

Podsumowanie

Tarte ASpyn Ovard Eye Cheek Palette to produkt, który ma urok, ale niestety słabość w stosunku do innych palet do makijażu. Pigmentacja tych cieni pozostawiła wiele do życzenia, ale co najgorsze, nie są one tak łatwe w aplikacji, jak to bym oczekiwała. Moim zdaniem warto zacząć od Cheeky Claymate Palette, jeśli szukasz palety do policzków, która jest trwała i dobrze pigmentowana.