Porównanie kosmetyków: Charlotte Tilbury vs. Makeup Revolution – Taniej i równie dobrze?

Już od dawna krążyły po internecie opinie, że bronzer Charlotte Tilbury Filmstar Bronze & Glow to kosmetyk wyjątkowy, nie do zdarcia, ale niestety, jego cena niemalże odstrasza. Notabene, kosmetyk ten zdobył całą rzeszę fanek na całym świecie i jest chętnie polecanym w internecie, ale kosztuje aż dwieście złotych, co dla niektórych kobiet jest kwotą nie do pomyślenia. Czy może być coś równie dobrego, ale w przystępnej cenie?

Taniej i równie dobrze?

Ja i moje koleżanki postanowiłyśmy przetestować produkt, który według przeglądanych recenzji miał być odpowiedzią na tę sytuację. Makeup Revolution Pro Amplified Bronzer 'Bronze and Glow’ to kosmetyk, który według producenta ma zapewnić efekt skóry lekko opalonej, ale też niezwykle świeżej i promiennej. Produkt można kupić w świetnie zaopatrzonych drogeriach, a jego cena to jedynie 50 zł. Oczywiście pytanie, które nas nurtuje, to to, jak poradził sobie ten tańszy odpowiednik, w porównaniu z tako kosztownym bronzerem Charlotte Tilbury.

Bronzer Charlotte

Jedno jest pewne – kosmetyki Charlotte Tilbury nie należą do najtańszych, a za opakowanie bronzeru z serii Filmstar Bronze & Glow musimy zapłacić prawie 200 złotych. Podobnie jak w przypadku samego pudru, tak i w przypadku różu bronzującego Charlotte Tilbury, koszt nadrukuje (chociaż z drugiej strony produkt bardzo długo nam służy – ja swoje opakowanie mam już prawie trzy lata!). Jest on dostępny w jednym kolorze, który jest bardzo ciepły i ma złotą bazę, która dobrze się komponuje z większością skórek z jaśniejszą tonacją.

Makeup Revolution – czy warto?

Makeup Revolution jest własnością angielskiej firmy Tam Beauty, na rynku kosmetycznym działającej od 2005 roku. Według producenta, ten brązujący rozświetlacz istotnie wyróżnia się na tle innych tego typu kosmetyków ze względu na swoją mocno napigmentowaną formułę. Czy rzeczywiście robi tak duże wrażenie jak Charlotte Tilbury?

Test

Postanowiłyśmy przebadać to na sobie. Na początek, moja koleżanka pokazała nam, jak wykorzystać Charlotte Tilbury Filmstar Bronze & Glow przy makijażu twarzy. Jak się okazało, produkt ten sprawia, że cała twarz nabiera blasku i wygląda zabawnie, a różowy kolor dodaje nieco koloru. Następnie przyszedł czas na makeup revolution. Jako pierwsza z nas zdecydowałam się na ten tańszy bronzer. Kosmetyk aplikowałam pędzlem do różu, a cała operacja zajęła mi około minuty. I tu muszę powiedzieć, że ten produkt wcale nie pozostaje w tyle za tańszym odpowiednikiem – efekt jest wręcz oszałamiający, a koszt pozostaje tylko małą formalnością.

Podsumowanie

Jeśli jesteś kobietą, która ceni sobie dobry makijaż, ale nie chce przepłacać, to Makeup Revolution Pro Amplified Bronzer – Bronze and Glow to produkt dla Ciebie. Tańszy odpowiednik Charlotte Tilbury Filmstar Bronze & Glow zaskakuje swoją jakością, intensywnością koloru i trwałością. Kosmetyk po prostu robi to, co zostało obiecane przez producenta, czyli zadowala swoją funkcjonalnością, ale również ceną.