Sweterek na paznokciach. Jak zrobić wzory paznokci hybrydowych?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek na tym, jak możesz nadać swoim paznokciom wyjątkowego charakteru? Może warto spróbować czegoś niespotykanego, takiego jak sweterka na paznokciach? Ten efektowny wzór z pewnością przyciągnie uwagę i zdobędzie uznanie innych. Jak zrobić sweterek na paznokciach krok po kroku?

Jeśli chcesz wyróżnić swoje paznokcie, sweterek na paznokciach to doskonały wybór. W tym artykule dowiesz się, jakie narzędzia będziesz potrzebować oraz jak krok po kroku wykonać sweterek na paznokciach, zarówno przy użyciu lakierów hybrydowych, jak i zwykłych.

Sweterek na paznokciach – co jest potrzebne?

Przede wszystkim musisz mieć odpowiednie narzędzia:

 • Lakiery hybrydowe w kolorze białym, granatowym i szarym
 • Bazę i top
 • Pędzelek do zdobień paznokci
 • Lampę UV/LED
 • Cienki pędzelek do zdobień
 • Kilka sztuk folii

Paznokcie sweterkowe krok po kroku

 1. Przygotuj paznokcie do stylizacji – odsłoń płytkę paznokcia, wygładź i zmatuj ją pilnikiem.
 2. Nałóż bazę i utwardź ją pod lampą.
 3. Następnie nałóż dwa cienkie warstwy białego lakieru hybrydowego i utwardź każdą z nich.
 4. Za pomocą cienkiego pędzelka nanieś szary lakier hybrydowy, tworząc cienką poziomą linię tuż nad odcinkiem skórnym paznokcia. Pamiętaj, aby pozostawić niewielki odstęp pomiędzy linią a odcinkiem skórnym – im więcej odstępu, tym lepszy efekt końcowy.
 5. Pozostając przy tym samym kolorze, nanieś nieco lakieru na koniec pędzelka i delikatnie przeciągnij nim poziome linie, tworzące wierzchołek swetra.
 6. Przy pomocy cienkiego pędzelka nanieś granatowy lakier hybrydowy pomiędzy szarą linią a odcinkiem skórnym paznokcia, pozostawiając równy odstęp między liniami.
 7. Wybierz jeden z kolorów (szary lub granatowy) i nanieś nim lakier na koniec pędzelka. Następnie przy pomocy folii zrób punkciki na paznokciach, aby stworzyć wzór sweterka. Dla lepszego efektu użyj dwóch kolorów, na zmianę.
 8. Kiedy uda Ci się zrobić pożądany wzór, utwardź bazę i top pod lampą.

Sweterki na paznokciach – inspiracje dotykowe

Sweterki to trend, który rządzi światem mody już od wielu lat. Nic więc dziwnego, że postanowiono go przenieść na paznokcie! Sweterek wykonany na paznokciach wygląda jak z ciężkiej wełny, co dodaje mu niezwykłego wyglądu i charakteru. Często na takie sweterki nakładana jest także dodatkowa warstwa lakieru, która bardziej wzmocni efekt „zastygłości” materiału, z którego sweter został stworzony.

jak zrobić wzory swetra na paznokciach

Zrobić czy nie zrobić sweterek na paznokciach?

Czy warto zrobić sweterek na paznokciach? Oczywiście, że tak! To wspaniały sposób na wyróżnienie się i dodanie swoim paznokciom nowego charakteru. Zwłaszcza, że sama stylizacja jest prosta w wykonaniu i nie wymaga specjalistycznych umiejętności.

Warto zawsze eksperymentować i szukać tego, co najlepiej odzwierciedla Twoją osobowość i styl. A sweterki na paznokciach z pewnością są jednym z bardziej efektownych sposobów na samo wyrażenie siebie!

Modne inspiracje na sweterek na paznokciach

Sweterek na paznokciach to trend, który robi furorę na Instagramie i nie tylko. Wzór swetra na paznokciach może być prosty, ale równie dobrze można nałożyć sweterkowy wzór o nieco bardziej skomplikowanej strukturze. Najpopularniejsze motywy to:

 • Klasyczny sweter z kominem
 • Warkocz przedziwny
 • Gruba plecionka
 • Ciepły golf

Wybierz taki wzór, który będzie Ci odpowiadał i wyróżniał się na tle innych. Nie zapominaj jednak, że sweterek na paznokciach to spora dawka pracy i precyzji, dlatego lepiej zacząć od prostych wzorów.

Sweterek na paznokciach – hybryda i zwykły lakier

Sweterek na paznokciach można zrobić zarówno ze zwykłego lakieru, jak i hybrydy. Jakie różnice między nimi istnieją i co warto wybrać?

Sweterek na paznokciach hybrydowych

Lakier hybrydowy to połączenie zwykłego lakieru i żelu. Dzięki temu trwa dłużej i nie ma problemu z odpryśnięciem. Wybierając hybrydę do wykonania swetra na paznokciach, należy pamiętać, że potrzebujemy jeszcze specjalnej lampy dobrze utwardzającej lakier hybrydowy. Sweterek na paznokciach hybrydowy można wykonać w kilku krokach:

 1. Oczyszczenie płytki paznokcia
 2. Nałożenie bazy
 3. Nałożenie dwóch warstw kolorowego lakieru hybrydowego
 4. Wzory malowane cienkim pędzelkiem
 5. Zaakcentowanie wzoru ciemniejszym kolorem hybrydy
 6. Wysuszenie swetra pod lampą UV

Sweterek na paznokciach zwykłym lakierem

Jeśli nie chcesz korzystać z hybryd, to swobodnie możesz zrobić sweterek na paznokciach zwykłym lakierem. Taki sweterek nie będzie tak trwały jak hybryda, ale za to wcale nie trzeba kupować specjalnej lampy ani żelu. Sami poradzicie sobie z wykonaniem sweterka na paznokciu – narzędzia się nie zmieniają, a malowanie jest prostsze i bardziej elastyczne.

Sweterkowe wzory

Jakie wzory wybrać, by sweterek na paznokciach wyglądał modnie? Zobacz kilka propozycji:

 • Gruba plecionka – tu wykorzystaj lakier w kolorze szarym, który przełamuje się na biało, dokładnie tak, jak w sweterku.
 • Mozaika – to uroczy motyw, który doskonale nadaje się do paznokci.
 • Marmurkowy wzór – biało-szara kolorystyka też pomoże stworzyć na paznokciu sweterek.
 • Śmieszny wzór z makarony albo falbanek – pomysłowność nie zna granic!

Sweterek na paznokciach to jedno z bardziej efektownych zdobień paznokci, które opiera się na symulowaniu materii. Stosując lakier hybrydowy i folię potrafimy stworzyć na paznokciu ciepły, przytulny dziewczyński sweterek. Z powodzeniem można nałożyć go na paznokcie w różnych odcieniach i kształtach. Śmiało eksperymentuj z różnymi wzorami, aby stworzyć swój unikalny styl.