Sensai Silky Purifying Cleansing Oil i Creamy Soap Recenzja | Czyli dwa kroki do doskonale oczyszczonej skóry

Sensai Silky Purifying Cleansing Oil i Creamy Soap Recenzja | Czyli dwa kroki do doskonale oczyszczonej skóry

Wszystkie wiemy, że właściwa pielęgnacja skóry rozpoczyna się od dokładnego demakijażu. Tylko właściwie oczyszczona cera umożliwia prawidłowe wchłanianie się aplikowanych w późniejszych krokach kosmetyków. Wszystkie również wiemy, że prawdziwymi specjalistkami od wieloetapowej pielęgnacji są azjatki i to właśnie azjatyckie marki słyną z produktów przeznaczonych do oczyszczających rytuałów. Osobiście upodobałam sobie i używam już od wielu miesięcy kosmetyków japońskiej marki Sensai zarówno z lini przeznaczonej do demakijażu Silky Purifying, jak i pielęgnacji Cellular Performance Basis, o której szczegółowo pisałam tutaj. Dzisiaj przedstawię Wam kosmetyki od których zaczynam mają wieczorną rutynę pielęgnacyjną.

 

SENSAI SILKY PURIFYING

SENSAI SILKY PURIFYING

 

 

 

Recenzja Sensai Silky Purifying

 

Sensai Silky Purifying jest linią kosmetyków przeznaczoną do dokładnego demakijażu. Dlaczego marka proponuje oczyszczanie, aż w 2 etapach przy użyciu olejku, a później kremowego mydła? Odpowiedź jest niezwykle prosta, olejki usuwają z powierzchni skóry zanieczyszczenia rozpuszczalne w tłuszczach, a mydła te pozostałe rozpuszczalne w wodzie. Dzięki temu mamy absolutną pewność, że właściwie przygotowujemy cerę do przyjęcia kremów czy też lotionów, umożliwiając im pełne, regenerujące działanie.

 

Sensai Silky Purifying Cleansing Oil Step 1

 

Rytuał oczyszczania rozpoczyna „Sensai Silky Purifying Cleansing Oil”który jest delikatnym olejkiem przeznaczonym do wszystkich rodzajów cery, nawet tej tłustej. Kosmetyk nakładamy na suchą skórę (po wcześniejszym powierzchownym demakijażu oczu i ust przy użyciu płynu micelarnego) i wykonujemy delikatny masarz, następnie opuszki palców zwilżamy wodą i kontynuujemy mycie. Tym razem olejek zmienia się w biały lotion, który następnie spłukujemy ciepłą wodą. Produkt w odróżnieniu od innych kosmetyków tego typu bardzo łatwo się zmywa i nie pozostawia tłustego filmu, którego nie cierpię. Olejek zupełnie mnie nie zapycha, choć jestem właścicielką skóry mieszanej ze sporą skłonnością do niedoskonałości, które zwyczajowo miały tendencję do eskalacji gdy używałam podobnych produktów innych dostępnych marek. W przypadku Sensai Silky Purifying Cleansing Oil problem ten zniknął, kluczowym tutaj etapem pozostaje dokładne zmycie preparatu. Skóra pozostaje miękka, delikatnie nawilżona, a przy tym wszystkim nie jest tłusta. Olejek używamy wyłącznie wieczorem.

 

SILKY PURIFYING CLEANSING OIL STEP 1

SILKY PURIFYING CLEANSING OIL STEP 1

SILKY PURIFYING CLEANSING OIL STEP 1

 

 

Silky Purifying Cleansing Oil do kupienia tutaj.

 

Sensai Silky Purifying Creamy Soap Step 2

 

 

Sensai Silky Purifying Creamy Soap jest drugim krokiem, który usuwa pozostałe zanieczyszczenia pozostawiając skórę przyjemnie czystą i miękką. Formuła jest aksamitno-kremowa i tworzy delikatną piankę po roztarciu pomiędzy opuszkami palców. Kosmetyk przeznaczony jest tak samo jak olejek do wszystkich rodzajów cery. Kremowego mydła używamy zarówno rano jak i wieczorem. Cera podczas regularnego stosowania ani trochę nie jest przesuszona, ściągnięta czy też podrażniona. Nie zaobserwowałam również wysypu niedoskonałości.

SILKY PURIFYING CREAMY SOAP STEP 2

SILKY PURIFYING CREAMY SOAP STEP 2

SILKY PURIFYING CREAMY SOAP STEP 2

 

 

„Sensai Silky Purifying Creamy Soap” do kupienia tutaj.

 

 

Opinia Sensai Silky Purifying
| Podsumowanie

 

Oczyszczająca linia kosmetyków Silky Purifying należy do kosmetyków luksusowych, dostępnych w wysokiej cenie jak na produkty tego typu. Niemniej jednak myślę, że znajdzie zwolenniczki wśród kobiet, które podobnie jak ja wyznają zasadę, że prawidłowy demakijaż to fundamentalny krok na drodze ku pięknej skórze i mają po temu odpowiednie środki. Dla mnie kosmetyki doskonałe, szczególnie polecam kobietom ze skórą dojrzałą, skłonną do podrażnień.

 

 

 

 

Masz ochotę zapoznać się z luksusowym balsamem do ust Sensai Total Lip Treatment, zapraszam  tutaj.

Balsam do just SENSAI Total Lip Treatment

 

 

 

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
Sensai Silky Purifying Cleansing Oil i Creamy Soap
Ocena autora
51star1star1star1star1star