Semilac Metallic Effect – Gold i Red – Metaliczny Efekt Do Lakieru Hybrydowego

Semilac Metallic Effect

Od jakiegoś czasu w świecie beauty zapanował nowy trend na metaliczne odcienie, która pojawiają się dosłownie wszędzie. Mamy połyskliwe cienie, pomadki a ostatnio nawet i lakiery do paznokci. Marka Semilac idąc na przeciw powszechnym oczekiwaniom zaprezentowała całkiem niedawno, nową linię lakierów, będących metalicznymi efektami do lakierów hybrydowych-  Semilac Metallic Effect. Modne, wielowymiarowe odcienie w najmodniejszym wykończeniu tego sezonu to prawdziwy hit. Dostępnych jest 9 odcieni od soczystej czerwieni po nieoczywistą pomarańczę, wiosenną limonkę czy bogate złoto.

Semilac Metallic Effect

Semilac Metallic Effect
Recenzja

 

Z najnowszej kolekcji marki, wybrałam na pierwszy ogień lakier w odcieniu Red i Gold o których będzie dzisiejszy wpis.

 

Opakowanie i formuła

„Semilac Metallic Effect” kryje się w buteleczce, która zyskała nowy, kolorowy design, kuszący kolorem i awangardą. Formuła lakierów jest bardziej gęsta i mniej lejąca niż ma to miejsce w klasycznych liniach marki. Lakiery bardzo łatwo rozprowadzają się na płytce, a ze względu na zwartą formułę nie mają tendencji do ” zalewania skórek”.  Bardzo ważne w przypadku lakierów o tym wykończeniu jest nakładanie jak najcieńszej warstwy, oraz bardzo dokładne przygotowanie płytki paznokcia. W przypadku jakichkolwiek nierówności efekt będzie nieestetyczny, a lakier może się pofałdować. Pełne krycie otrzymujemy aplikując dwie warstwy.

Sposób nakładania

1. uprzednio przygotowaną płytkę paznokcia odtłuszczamy cleanerem i nakładamy bazę, utwardzamy.

2. paznokcie pokrywamy 1 wartswą lakieru hybrydowego w jasnym kolorze, który będzie bazą bądź w odcieniu zbliżonym do kolory efektu. Utwardzamy.

3. top no wipe i ponownie całość utwardzamy.

4. na top nakładamy cienką warstwę Metallic Effect i czekamy 2 minuty do pełnego wyschnięcia. Czynność powtarzamy. Lakieru nie utwardzamy w lampie.

5. na wyschnięty efekt nakładamy dowolny top ( u mnie ponownie no whipe) i utwardzamy.

 

Semilac RED Metallic Effect

Bardzo ładny, wielowymiarowy, ciepły czerwony odcień z delikatnym pomarańczowym podtonem. Bazą może być dowolny odcień czerwieni. U mnie sprawdził się Tutti Frutti.

Semilac red Metallic Effect

Semilac GOLD Metallic Effect

Cudowny,  ciepły złoty odcień na żółtej,ciepłej podstawie. Jako baza idealnie nadaje się odcień  Kaymak Sweet.

Semilac Gold Metallic Effect

 

 

Trwałość

Standardowa , problemem pozostaje odrost, bo lakier nie odpryskuje ani się nie ściera.

 

Stylizacja paznokci hybrydy z efektem metalicznym

 

Semilac Metallic Effect

Semilac Metallic Effect

Opinia Semilac Metallic Effect
hybrydy z metalicznym efektem

 

 

Osobiście bardzo spodobał mi się metaliczny efekt na paznokciach jaki uzyskuję dzięki tym produktom. Niemniej jednak z racji faktu, że cenie sobie ponad wszelką miarę wygodę i szybkość, nie sądzę abym często sięgała po te lakiery, które wymagają jednak sporej precyzji w trakcie przygotowania samej płytki przed aplikacją, jak i istotnie wydłużają czas manicure. Cóż leniwa jestem.

 

Produkty do kupienia tutaj.

 

Sprawdź również moją zimową stylizację tu.

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
Semilac Metallic Effect
Ocena autora
31star1star1stargraygray