Praca z dziennikiem – Rozwój osobisty – Czyli jak przeformułować niewspierające przekonania i zmienić swoje życie.

Praca z dziennikiem stała się moją codziennością, którą praktykuję od wielu miesięcy. Dając sobie szansę na zmianę, podjęłam się pisania by poznać swoje wartości, cele oraz przeformułować niewspierające przekonania, które mnie ograniczały każdego dnia. Od zawsze wiedziałam, że słowo pisane ma niezwykłą moc, nigdy jednak nie przypuszczałam, że aż taką. Powoli rzeczy niemożliwe dla mnie wcześniej stawały się dostępne, a obfitość zaczęła płynąć. 

Zaczęłam w pełni doświadczać wszystkich tych rzeczy, na które wcześniej sobie nie pozwalałam. Okazało się, że wszelkie ograniczenia nakładałam sobie sama. Nadal to robię, ale różnica jest taka, że zaczęłam wyraźnie to widzieć i codziennie pracować nad zmianą.

Jeśli tak jak ja kiedyś, czujesz, że utknęłaś w martwym punkcie, że nic Cię już dobrego nie czeka, że nie masz wpływu na swoje życie, a obfitość nigdy nie będzie dla Ciebie,  bo na to nie zasługujesz.. to trafiłaś tu nie z przypadku. Czas rozpocząć pracę nad zmianą fałszywych przekonań i zacząć kreować życie o jakim zawsze marzyłaś.

pisanie

Pióra to moja dowieczna miłość

Zawsze wybieram papier ponad elektronikę i pióro ponad długopis. Styl, elegancja i ten swoisty flow pisania. Cieszy oczy i usprawnia cały proces zmian. Dla mnie sama estetyka jest równie ważna jak praca z dziennikiem . Na zdjęciu zamieściłam link do pióra, które uwielbiam Pelikan M 200 w bursztynowym odcieniu. Miłość!

Od czego zacząć pracę z dziennikiem?

Zacznij od przeznaczenia odpowiedniego zeszytu ( polecam raczej te grubsze bo pisanie od dzisiaj stanie się Twoim codziennym zobowiązaniem). Dołóż długopis bądź pióro i masz cały potrzebny ekwipunek. Niektórzy piszą dziennik w wersji elektronicznej. Ja zdecydowanie bardziej lubię czuć papier pod palcami. Wybierz to co z Tobą najbardziej rezonuje.

Teraz gdy masz już wszystko co niezbędne, pojawia się najważniejsze pytanie. „O czym pisać?”. Tematów będzie wiele i nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi bo każdy z nas ma do przepracowania inne kawałki i mierzy się ze swoimi demonami. Jednak od czegoś trzeba zacząć, prawda? Ja zaczęłam od pracy z e-bookime od Moonsister, który pozwolił mi ugruntować moją praktykę i otworzył mi wiele możliwości, dlatego i Tobie go polecam. Otrzymasz tam praktyczne wskazówki jak i pytania, które warto przerobić by stworzyć nowe wspierające wersje myślenia.

W czym pomoże ci praca z dziennikiem?

– znajdziesz odpowiedź na pytanie – jakie wartości są dla Ciebie najważniejsze. Dlaczego ma to tak duże znaczenie? Bo szanse na prawdziwe powodzenie zyskasz kierując się wyłącznie własnymi wartościami. To prawda niezbędna dla osiągnięcia sukcesu. Często nie realizujemy własnych pragnień bo dochodzi do sytuacji w której sabotujemy nasze własne starania, bo nie rezonują z naszymi wartościami.

oczyścisz się z nadmiaru przytłaczających Cię emocji. Technika ta pozwoli Ci uspokoić nerwy, pozbyć się złości , agresji czy frustracji w sytuacjach gdy ktoś podniesie Ci ciśnienie. Przelewając emocje na papier uzyskasz dystans, wyciągniesz lekcje i podniesiesz swoje samopoczucie. Nauczysz się zyskiwać przestrzeń i wewnętrzny spokój. Dowiesz się, że odpuszczenie ma wielką uzdrawiającą moc.

dowiesz się dlaczego pewne sytuacje w Twoim życiu wywołują silne emocje. Dogrzebiesz się do wiedzy jaka za nimi stoi  co umożliwi Ci pracę nad fałszywymi przekonaniami i skuteczne ich przeformułowanie.

przepracujesz złożone problemy, związane z poczuciem bezpieczeństwa, priorytetami i wartościami. Technika rozpisana złych i dobrych scenariuszy danej sytuacji pozwoli Ci uzyskać perspektywę i dystans do działań, które będziesz musiała podjąć.

nauczysz się wyciszać lęki, wykreujesz wspierające scenariusze określonych wydarzeń, co obniży ich poziom i pozwoli Ci podejmować właściwe działania.

dowiesz się jak wyznaczać cele, takie, które pozostają w zgodzie z Twoimi podstawowymi wartościami i tym samym mają największą szansę się zrealizować. Nie spełnisz marzeń, które na którymkolwiek poziomie będą sprzeczne z Twoimi wartościami.

dziennik może służyć kreowaniu – manifestacji życia , które będzie spełnieniem Twoich marzeń. Tutaj ważnym będzie rozpisanie scenariusza przyszłości, możliwie jak najbardziej szczegółowo ( napisz jaki byłby twój idealny dzień).

przy pomocy dziennika możesz podnosić swoje wibracje ( nastrój, poczucie wdzięczności, zadowolenie  z życia), poprzez nauczenie się dostrzegania obfitości, której doświadczasz każdego dnia, mimo tych gorszych momentów.

nauczysz się pracować z energią pieniądza. Otworzysz się na obfitość poprzez identyfikację fałszywych przekonań dotyczących pieniędzy i następnie przeformułowanie ich na te wspierające. W tym aspekcie będzie ważnym nie tylko przyciąganie, ale i umiejętność przyjmowania obfitości, która do Ciebie przychodzi.

dziennik również wykorzystasz do wpisywania codziennych afirmacji. Pamiętaj umysł to „komputer”działa schematami i możesz go nauczyć widzieć same wspierające scenariusze, a nie wyłącznie porażki.

Mam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu uświadomiłam Ci jak wielkie zmiany mogą się dokonać w przestrzeni życiowej jeśli zaczniesz pracować z emocjami, i przekonaniami, które do tej pory rządziły Twoim życiem. Uświadomienie sobie schematów w jakich działamy daje nam przestrzeń do ich zmiany i prowadzenia życia z marzeń, na które każdy z nas jednakowo mocno zasługuje.

PODOBNE
KOMENTARZE