Powiększanie prącia kwasem hialuronowym

Niektórzy panowie odczuwają potrzebę poddania się procedurze powiększenia penisa. Zazwyczaj chęć wykonania tego zabiegu pojawia się u nich, gdy nie są zadowoleni z wielkości, objętości i kształtu swojego przyrodzenia, odczuwają z tego powodu dyskomfort i kompleksy, a to z kolei przekłada się na brak satysfakcji w sytuacjach intymnych z partnerką. Obecnie można spotkać się z dwiema metodami powiększenia penisa, mianowicie iniekcją kwasem hialuronowym lub przeszczepem własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Na czym polega pierwsza wspomniana procedura? Jak wygląda jej przebieg i jakich rezultatów można się po niej spodziewać?

Na czym polega zabieg iniekcji kwasu hialuronowego do penisa?

Kwas hialuronowy klasyfikowany jest jako związek chemiczny, który ze względu na swoje duże podobieństwo do tego naturalnie występującego w ludzkim organizmie jest przez niego bardzo dobrze tolerowany i akceptowany. Z tego właśnie powodu wykorzystywany jest w różnego rodzaju preparatach, czy kosmetykach, również tych stosowanych w powiększeniu prącia kwasem hialuronowym.

Pierwszym krokiem do przystąpienia do tego zabiegu jest udanie się na konsultację, podczas której eliminuje się przeciwwskazania wykluczające dopuszczenie do iniekcji oraz przeprowadza się kwalifikację do tej procedury. Specjalistyczna konsultacja to rozmowa z lekarzem urologiem lub lekarzem medycyny estetycznej, który posiada uprawnienia do wykonania zabiegu.

W dniu iniekcji pacjent otrzymuje znieczulenie, które umożliwia mu uczestnictwo w całej procedurze bez zbędnego dyskomfortu, czy dolegliwości bólowych. Następnie specjalnie przygotowany preparat zawierający kwas hialuronowy zostaje wstrzyknięty pod skórę prącia, co jest ułatwione przez zastosowanie optymalnie cienkiej kaniuli.

W miejscu iniekcji może pojawić się opuchlizna, dlatego też oszacowanie rezultatów w sposób obiektywny jest możliwe dopiero po przynajmniej kilku dniach od wykonania zabiegu.

Ostatnim etapem jest wizyta kontrola, która ma miejsce około dwóch tygodni po powiększeniu prącia. Rekonwalescencję przyspieszy z pewnością dbałość o higienę osobistą, unikanie kontaktów seksualnych przez czas zdrowienia oraz ograniczenie zbyt wyczerpujących aktywności fizycznych.

Po iniekcji w obszarze zabiegowym mogą także pojawić się blizny. Nie stanowią one jednak żadnej przeszkody na co dzień i mogą ulec całkowitemu zagojeniu i rozjaśnieniu, przez co przestaną być praktycznie zauważalne.

Rezultaty powiększania penisa kwasem hialuronowym

Mężczyźni, którzy zdecydowali się na omawiany zabieg, mogą zauważyć zmiany w obwodzie i długości penisa. Jeśli chodzi o wspomniany obwód, zazwyczaj rezultat to od 30 do 50 % większa wartość w porównaniu do obwodu prącia przed zabiegiem. W przypadku jego wydłużenia przeważnie mężczyźni zauważają różnicę o około 5 do 15 mm.

W zależności od indywidualnych predyspozycji anatomicznych można także powiedzieć o zmianie w wyglądzie samego prącia oraz krocza. To z kolei przekłada się na zwiększenie pewności siebie, która może skutkować u mężczyzn poprawą relacji seksualnych i pewności siebie w sytuacjach intymnych. Powiększenie penisa ma także często wpływ na satysfakcję seksualną samej partnerki.

Jak często można przystępować do omawianej procedury?

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego należy do procedur o charakterze powtarzalnym. Oznacza to, że średnio co około dwa lata można do niej przystąpić ponownie. Od czego jednak to zależy? Przede wszystkim od stopnia wchłanialności wspomnianego związku chemicznego, który z czasem jest przyswajany przez tkanki, co powoduje stopniowe zmniejszanie się prącia co do jego długości i obwodu. 

W zależności od pacjenta proces wchłaniania może wynosić od 18 do 24 miesięcy. Po dwóch latach mężczyzna może ponownie zgłosić się na konsultację i kwalifikację, jeśli chciałby po raz kolejny skorzystać z możliwości powiększenia penisa. Chcąc umówić się na wstępną rozmowę, można zdecydować się na kontakt z Kliniką Novoderm w Łodzi celem omówienia szczegółów ze specjalistą.