Podsumowanie 2018 roku

Podsumowanie 2018 roku

To był rok przełomowy dla mnie pod wieloma względami. Rok , który uświadomił mi, że chcieć to móc i tak na prawdę wszystko jest możliwe. Newet wtedy gdy wiele lat temu straciłaś nadzieję. To rok bardzo dużych zmian zarówno w życu zawodowym jak i samorozwoju osobistym. Był sumą doświadczeń dzięki którym jestem w tym miejscu tu i teraz.


TO BYŁ MÓJ ROK

 

1.Rok 2018 to rok Youtube. To właśnie 8 miesięcy temu nagrałam i wrzuciłam on-line swój pierwszy filmik, z niepokojem zagryzając paznokcie jak będzie odebrany. Wtedy tak bardzo się tego bałam. Dzisiaj stoję pewniej przed kamerą i częściowo uodporniłam się na krytykę. Poprawiłam swoje umiejętności nie tylko w montażu i ustawieniu sprzętu,ale przede wszystkim uzyskałam pewność siebie, tam gdzie jej wcześniej nie było.

 

2.W minionym roku również rozwój bloga zdecydowanie przyspieszył. Za miesiąc to już będą dwa lata odkąd zdecydowałam się pisać. Z radością i niedowieżaniem obseruje dynamicznie przyrastające statystyki. Nigdy wcześniej w to nie wierzyłam .

 

3. Nowa praca, nowe wyzwania i współuczestinczenie w powstawaniu oddziału szpitalnego od podstaw. Niesamowici ludzie, niebanalna atmosfera, miejsce do którego chodzę by doświadczać. Miejsce gdzie mogę być sobą, gdzie nie boję się być sobą, a moje tatuaże nikogo nie dziwią.

 

4. Pierwszy tatuaż w widocznym miejscu. Rysunki na moim ciele sukcesywnie pojawiają się od 19 roku życia. Nigdy jednak dotychczas w widocznym miejscu, bo co pacjenci powiedzą. Bo stracę w ich oczach, bo będę mało profesjonalna. Przełom, nie żyję dla innych i nie dam się dłużej określać przez pryzmat tego jak wyglądam, a nie przez to kim jestem. Nie widzisz tego, nie szkodzi to Twój problem.

 

5. Pierwsza w moim życiu Beauty Konferencja i styczność z urodowym światem. Czułam się częścią czegoś większego, otoczona osobami, które tak jak ja są freakami na punkcie kosmetyków. Miło odnaleść swoje miejsce i nie czuć się dziwinie. Przynależność do grupy wzmacnia.

6. Pierwsza współpraca na blogu. Do tej pory nie mogę uwierzyć, że udało mi się zacząć zarabiać na swojej działalności w internecie, co coraz bardziej przybliża mnie do moich marzeń.

7.Pokora wobec życia i nieszczęścia, spokój i większe zrozumienie. Trudna akceptacja i nieustająca praca nad samorozwojem, przede wszystkim tym wewnętrznym. Coraz więcej pozytywnej energii, wiary we własne możliwości i dostrzeganie tych drobnostek które sprawiają, że jestem wdzięczna za to co spotyka mnie w życiu. Trudno zmienić swoje postrzeganie, ale można. Nie od razu, nie bez wysiłku , ale istnieją techniki.

 

8. Zmiana stylu życia, która zaczęła się pod koniec roku 2017 jest coraz głębsza, a moje rozumienie i wgląd pogłębiają się każdego dnia gdy staję na macie. Każdego dnia gdy myślę kim chcę się stać dokąd zmierzam i co jest ważne.

 

9. Pierwszy rok od 18 lat bez operacji. Tak, mam już na swoim koncie ponad 40 zabiegów w znieczuleniu ogólnym. W tym roku ani jednego. Szok? Wiara? Przemiana? Czy może wszystko na raz? Po raz pierwszy od dawna jestem spokojna i mam poczucie, że odzyskałam kontrolę nad swoim życiem.

10. Adopcja i życie z kalekim kotem, od którego można się uczyć miłości do życia, siły i walki o przetrwanie. To najbardziej waleczna i kochająca istota jaką znam.

A cel na przyszły rok? Być tu i teraz, po prostu być, czuć i widzieć siebie i inne osoby. A Ty jaki masz?