Jak uniknąć pułapek przy wyborze podkładów do makijażu? Opinie z ekspertami

Podkłady do makijażu to nieodłączny element każdej kobiecej kosmetyczki. Choć ich wybór wydaje się banalny, to w praktyce nie zawsze jest taki łatwy. W internecie roi się od kolejnych produktów tego typu. Jak zatem wybrać ten najlepszy? Na to pytanie odpowiedzą eksperci. Łącząc ich wiedzę i doświadczenie powstaje przewodnik po podkładach, który w końcu pozwoli wybrać produkt idealny.

Podkład na co dzień

Jeśli zastanawiamy się, jaki podkład wybrać, warto zdecydować się na ten lekki, który nie obciąży skóry. Właściwie dobrany podkład powinien sprawić, że skóra będzie wyglądać świeżo i zdrowo. Współczesny rynek oferuje mnóstwo produktów, które warto rozważyć. Wśród nich znaleźć można różne kremy, które są bogate w składniki odżywcze.

Podkład na specjalne okazje

Jeśli zależy nam na efekcie WOW, dobrze będzie sięgnąć po podkład kryjący. Dzięki temu nasza skóra będzie wyglądała perfekcyjnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że taki podkład jest bardzo ciężki i trudny do nałożenia.

Skóra wrażliwa

Jeśli mamy skórę wrażliwą, powinniśmy uważać na składniki zawarte w podkładzie. Polecamy ograniczenie używania specjalnych kosmetyków i wybieranie produktów z najlepszej jakości składników. Skuteczniej zdołają zachować równowagę pH naszej skóry.

Podkłady mineralne

Jeśli jesteśmy zwolennikami naturalnych kosmetyków, warto wybrać także podkłady mineralne. Zawierają one naturalne składniki, dzięki czemu są dobrze tolerowane przez skórę. Jednym z najpopularniejszych podkładów mineralnych na rynku jest z pewnością kultowy bareMinerals.

Podkład a kolor skóry

Podkład powinien być dopasowany do naszego koloru skóry. Powinniśmy zawsze wybierać kolor, który najlepiej odpowiada naszej karnacji. Jak to zrobić? Kosmetyczka poradzi, jaki kolor podkładu najlepiej będzie współgrał z naszą cerą.

Podkłady to temat szeroki i skomplikowany, ale dzięki naszym wskazówkom warto będzie zdecydować się na produkty, które odpowiednio wykorzystają potencjał naszej skóry, na co dzień oraz na specjalne okazje. Wybór jest naprawdę szeroki i niełatwo go dokonać, ale jeśli zwrócimy uwagę na nasze potrzeby, z pewnością znajdziemy coś idealnego.