Peeling Pirogronowy Enerpeel PA 50% | Trądzik, przebarwienia i anty-aging

PEELING PIROGRONOWY ENERPEEL PA 50%

Dzisiaj będzie o peelingu chemicznym przy użyciu 50% kwasu pirogronowego, który jest moim osobistym faworytem w dziedzinie złuszczania. Sezon na eksfoliację w pełni trwa, to właśnie jesień i zima są najbardziej odpowiednimi porami roku do wykonywania zabiegów głęboko regenerujących, najsilniej złuszczających ze względu na mniejsze nasilenie promieni UV w porównaniu z innymi miesiącami. W zależności od kondycji naszej skóry wskazane jest przeprowadzenie od 4-8 takich procedur , by później cieszyć się gładszą i bardziej jednolitą cerą przez cały rok.

PEELING PIROGRONOWY ENERPEEL PA 50%

PEELING PIROGRONOWY ENERPEEL PA 50%

 

Peeling Pirogronowy Enerpeel PA 50%

 

 

Dlaczego tak bardzo lubię peeling pirogronowy Enerpeel PA 50% ?

„Enerpeel PA 50% z kwasem pirogronowym”, to jeden z silniejszych peelingów chemicznych, jednak nie na tyle drastyczny w działaniu, że uniemożliwiający prowadzenie normalnej aktywności zawodowej po zabiegu. Owszem jak w przypadku każdej tego typu procedury tak i w tym przypadku mamy do czynienia z większym bądź mniejszym drobnym złuszczaniem od 2-3 dnia po zabiegu przez około 6-7 dni, ale nie jest to na tyle nasilone, że płaty skóry zwisają nam tu i ówdzie. Zwykle kulminacja przypada na 4-5 dzień i jeśli jesteś osobą mocno wrażliwą to najlepiej aby to właśnie na ten okres przypadały Twoje dni wolne np. w weekend. Sama zwykle nakładam peeling w środę, i planuję posiadówkę w domu w sobotę i niedzielę.

 

Dla kogo peeling pirogronowy?

Chemoeksfoliacja medyczna przy użyciu kwasu pirogronowego będzie odpowiednią opcją dla wszystkich kobiet borykających się z  trądzikiem i głębiej zlokalizowanymi zaskórnikami ponieważ sam kwas działa na poziomie naskórka, mieszka włosowego oraz skóry właściwej regulując wydzielanie łoju, i zwężając pory. Dodatkowo aktywne składniki redukują istniejące przebarwienia, ujednolicając koloryt skóry. Enerpeel PA 50% to również skuteczne narzędzie do walki ze starzeniem, stosowany regularnie pobudza wydzielanie kolagenu i elastyny, co ujędrnia i napina skórę, wygładzając zarówno blizny potrądzikowe jak i zmarszczki.

 

PEELING PIROGRONOWY ENERPEEL PA 50%

PEELING PIROGRONOWY ENERPEEL PA 50%

 

Przygotowanie do zabiegu Peeling Pirogronowy Enerpeel PA 50%

Na 7 dni przed zabiegiem nie poddajemy się zabiegom depilacji, woskowania, dermabrazji, elektrolizie, peelingom mechanicznym. Doustne preparaty z izotretynoiną ( Roacutan, Acnenormina, Curacne czy Izotec) odstawiamy 3 miesiące przed zabiegiem.

 

Jak przebiega zabieg ? | Peeling Pirogronowy Enerpeel PA 50%

Cała procedura zajmuje nie więcej niż 20-30 minut, i poprzedzona jest wywiadem lekarskim i oceną kondycji Twojej skóry, od której to będzie zależała liczba warstw nakładanego preparatu, długość trzymania i tym samym głębokość penetracji. Kwas pirogronowy natychmiastowo po nałożeniu wywołuje nieprzyjemne uczucie mrowienia i parzenia, które można zredukować nawiewem powietrza. W trakcie dokładania kolejnych warstw pieczenie zazwyczaj pozostaje na tym samym poziomie i tylko w niewielkim stopniu może się nasilać. W końcowym etapie zabiegu, produkt zostaje zneutralizowany, a na skórę nałożona zostanie oliwka bądź krem pozabiegowy. Skóra już nie piecze, ale pozostaje zaczerwieniona, podrażniona, a z czasem może lekko brązowieć.

Postępowanie pozabiegowe

Przez około tydzień po zabiegu ( do momentu zakończenia złuszczania) nie stosujemy peelingów, ani masarzy. Skórę delikatnie przemywamy i nawilżamy kremem pozabiegowym, bądź oliwką. Nie odrywamy łuszczących się skórek ,ani nie drapiemy. Przed wyjściem z domu nakładamy na twarz krem z wysokim filtrem UV, minimum SPF 50+ PAA+++ do 4 tygodni po zabiegu, a najlepiej cały rok. O tym jak ważny jest prawidłowy dobór produktów z filtrem pisałam tutaj. Zachęcam do zapoznania się z postem.

 

Przeciwskazania do zabiegu

-rany, miejscowe infekcje skórne, podrażnienie skóry
-opryszczka w okresie zaostrzenia
-doustne preparaty z witaminą A ( retinoidy)
-alergia na składniki preparatu
-ciąża i okres karmienia piersią

ENERPEEL PA 50%

 

Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam Wam samą ideę peelingów lekarskich, które właściwie dobrane i przeprowadzone pozwalają zdziałać cuda, jeśli chodzi o poprawę kondycji naszej skóry.Masz jeszcze jakieś pytania? Śmiało pisz, na wszystkie odpowiem.

 

 

Może zainteresuje Cię również artykuł dotyczący zastosowania kwasu glikolowego? Post znajdziesz tutaj.

 

Kwas Glikolowy

 

 

 

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
Peeling Pirogronowy Enerpeel PA 50%
Ocena autora
51star1star1star1star1star