Planowanie czasu – Najlepszy planer tygodniowy, miesięczny i dzienny

Utonęłabym, dosłownie zalana przez obowiązki, których nie byłabym w stanie wypełnić, gdyby nie planowanie i odpowiednia organizacja czasu.

Będąc lekarzem na pełnym etacie i influencerką na drugim, prowadząc gabinet, bloga, kanał na YouTube, socialmedia i ostatnio moją platformę i sklep JogaBonito mam, aż nadto obowiązków. Nie wspomnę już o byciu mamą i żoną ogarniającą wizyty u lekarzy, zajęcia dodatkowe, korepetycje i inne tego typu atrakcje.  Ponadto w swój grafik zajęć zawsze wstawiam codzienny #selfcare i praktyki samorozwojowe, ponieważ  nie ma kreatywności bez zdrowego balansu między pracą, a dbałością o siebie. Dlatego tak ważnym w moim życiu okazało się być zarządzanie czasem i „planowanie” większości czynności, które powinnam wypełnić w danym dniu, tygodniu i miesiącu.

Niezbędnymi narzędziami do planowania okazały się być dla mnie: kalendarz, Bullet Journal, ale również planer tygodniowy, miesięczny i dzienny do druku w którym zapisuję najważniejsze cele na dany okres.

planowanie

Planer dzienny, tygodniowy i miesięczny

Zabawę z planowaniem zaczynałam od drukowania gotowych arkuszy, które nauczyły mnie zarządzać czasem, własnymi planami, celami i zadaniami do wykonania. Z czasem przeszłam do wypełniania kalendarzy i tworzenia własnych bulle journal, chociaż nadal zdarza mi się korzystać z gotowych planów.

 

Na chwilę obecną posiadam posiadam dwa narzędzia do planowania .

  1. Kalendarz – Hobonichi z planerem miesięcznym i miejscem na notatki w którym robię osobisty bullet journal. Umieszczam tam wszystkie zadania związane z moją  pracą w internecie. Dokładnie planuję daty publikacji postów na blogu czy też filmów na kanale. Notuję pomysły na kolejne przedsięwzięcia oraz dokładne tematy na następne wpisy czy nagrania. Wypisuję swoich ulubieńców, cytaty i wszystko co mnie inspiruje, a co potencjalnie będę mogła z czasem wykorzystać do swojej pracy. Ostatnio dodatkowo pojawiły się moje plany odnośnie sklepu JogaBonito.

2) Kalendarz miesięczny – Traveler’s Notebook – w którym dla odmiany zapisuję godziny przyjmowania pacjentów oraz wszelkie sprawy związane z życiem rodzinnym ( korepetycje, wizyty lekarskie, rehabilitacje, fryzjer, kosmetyczka) jednym słowem wszystko poza moją działalnością w internecie.

Na sam koniec chciałabym krótko wspomnieć o moim plenerze do samorozwoju, pracy z fałszywymi przekonaniami i wdzięcznością. Tutaj pracuję w zwykłym zeszycie, w którym stosuję techniki strumienia świadomości, odpowiadam na pytania z The Five Minutę Journal oraz wpisuję dzienne afirmację z którymi akurat pracuję. 

Jeśli dopiero zaczynasz pracę z wdzięcznością i afirmacjami, możesz na początek zaopatrzyć się w gotowe arkusze do druku, które znacznie ułatwią Ci pracę.

KOMENTARZE