Viseart Warm Mattes – Czy warto? Recenzja, swatche i makijaż na oczach

Szukając pozytywnej recenzji cieni do powiek, nie trzeba daleko szukać. Viseart Warm Mattes to paleta, która przyciąga nie tylko swoimi ciepłymi odcieniami, ale także jakością i trwałością. Dlaczego warto zainteresować się właśnie tą paletą i jakie są moje wrażenia po kilku dniach testów? O tym wszystkim dowiecie się w poniższej recenzji.

Viseart Paris Edit – dlaczego wybieram Viseart

Viseart to francuska firma, która na rynku kosmetycznym obecna jest już od 2012 roku. Słynie z jakości swoich produktów i estetyki – prostej, minimalistycznej i stylowej. W ofercie marki znajdziemy przede wszystkim palety cieni do powiek, ale także poprawiacze, podkłady, pędzle i akcesoria.

Od samego początku zafascynowała mnie paleta Viseart Paris Edit. To dzięki niej zainteresowałam się również paletą Warm Mattes. Dlaczego wybieram Viseart? Po pierwsze ze względu na jakość. Cienie są bardzo miękkie, łatwo się blendują i nie pylą. Ponadto paleta jest bardzo wydajna, dzięki czemu stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny.

Viseart Warm Mattes – co zawiera paleta

Paleta Viseart Warm Mattes składa się z dwunastu cieni: od jasnych, neutralnych odcieni beżu i brązu, przez ciepłe pomarańcze, aż do głębokich szarości i czerni. Wszystkie cienie są matowe, bez żadnych drobinek. Taka paleta to idealny wybór dla fanek naturalnego makijażu, jak i dla pań, które lubią bardziej ekstrawaganckie kolorystycznie wyszczególnienia.

Dodatkowo paleta jest bardzo praktyczna i kompaktowa. Znajduje się w niej wypukłe lusterko, dzięki czemu można ją dobrze zapakować i zabrać ze sobą w podróż.

Recenzja – jak przebiegały testy Viseart Warm Mattes

Do tej pory cienie Viseart Paris Edit, które posiadam, były jedynymi matowymi cieniami, którym udało mi się osiągnąć oczekiwany efekt. Dlatego moje wymagania wobec palety Warm Mattes były bardzo wysokie. Po kilku dniach testów mogę powiedzieć, że paletą nie tylko spełniła moje oczekiwania, ale przerosła je.

Cienie są rewelacyjne – łatwo się blendują, a kolory zachowują się na powiekach bardzo trwało. Niekiedy korzystałam również z jednego cienia jako bazy pod powieki, co również zadziałało idealnie.

Oto kilka faktów mówiących o jakości cieni z tej palety:

  • Łatwość aplikacji: 5/5
  • Trwałość: 5/5
  • Odporność na rozmazywanie: 5/5
  • Pigmentacja: 4/5
  • Wielość zastosowań jednego cienia: 5/5

Makijaż i swatche – pomysły na looki

Zapewne zastanawiacie się teraz, jak wyglądają cienie w rzeczywistości i jakie moje propozycje na makijaż z ich wykorzystaniem. Poniżej przedstawiam swatche każdego z cieni oraz warianty makijażu dla każdej z palet.

Swatche cieni z Viseart Warm Mattes

Makijaż dla jasnych odcieni

Dla jasnych odcieni polecam makijaż z jednym cieniem na całej powiece. Idealne będą tu beżowe tony. Dodatkowo można użyć cienia ciemniejszego, np. z szarymi lub brązowymi tonami. Taki look jest bardzo uniwersalny i pasuje do każdej okazji.

Makijaż oczu w kolorze błękitnym i pomarańczowym

Bardziej odważne połączenie kolorów to błękit na powiece górnej i pomarańcz na dolnej. Oczy nabiorą przestrzeni, a kolory zaczną ze sobą kontrastować.

Makijaż dla ciepłych tonów skóry

Dla kobiet o ciepłych tonach skóry polecam makijaż w ciepłych brązach. Na powiece dolnej można zastosować delikatny pomarańcz, a na górnej ciepłe ciemne brązy.

Podsumowanie

Paleta Viseart Warm Mattes to moim zdaniem jeden z najlepszych wyborów, jeśli chodzi o matowe cienie do powiek. Jest wydajna, łatwa w aplikacji i bardzo trwała. Daje wiele możliwości połączenia kolorów i wykonania różnego rodzaju makijaży. Wydaje się, że w przypadku matowych cieni do powiek, marka Viseart rządzi na rynku właśnie dzięki paletom Warm Mattes i Paris Edit.