Olejowanie włosów – jak działa i jakie oleje wybrać?

Olejowanie włosów to popularny i skuteczny sposób na pielęgnację włosów. Polega na aplikowaniu oleju na włosy i skórę głowy przed myciem lub na noc. W ten sposób odbudowujemy włosy, zapobiegamy łamliwości i przesuszeniu oraz pobudzamy ich wzrost.

Jak działa olejowanie włosów?

Przede wszystkim, olejowanie włosów polega na dostarczeniu im wielu składników odżywczych, takich jak witaminy, kwasy tłuszczowe, minerały czy antyoksydanty. Dzięki temu włosy są bardziej odżywione, miękkie i lśniące.

Olejowanie włosów pomaga również wzmocnić ich strukturę, ponieważ oleje powlekają każdy włos i zapobiegają jego łamliwości. Są bardzo pomocne w przypadku włosów zniszczonych lub farbowanych. Olejowanie włosów na noc pozwala skórze głowy absorbować olej, a tym samym zapobiega suchości i swędzeniu.

Jakie oleje wybrać?

Olejowanie włosów może przynieść najlepsze efekty, kiedy stosujemy odpowiedni olej. Oto kilka olejów, które polecamy do oliowania włosów:

Olej do włosów rozjaśnianych:

Jeśli posiadacie włosy blond albo farbowane na helle lub pastelowe kolory, to doskonałym olejem dla Was może okazać się olej z ziaren lnu. Zawiera on odpowiednie składniki do zamknięcia łusek włosów, które uległy poniszczeniu w wyniku użycia oksydantów.

Olejowanie włosów olejem konopnym:

Olej konopny to kolejny doskonały wybór na olejowanie włosów. Jest to olej bogaty w kwasy tłuszczowe, które pomagają zregenerować włosy, zapobiegają ich przesuszeniu i łamliwości. Dodatkowo, olej konopny intensywnie nawilża włosy oraz skórę głowy, dzięki czemu unikniemy problemów związanym z przesuszeniem.

Jak olejować włosy olejem konopnym?

  1. Rozgrzej 2-3 łyżeczki oleju w dłoniach.
  2. Wmasuj olej w skórę głowy i włosy.
  3. Zawiń włosy w ręcznik lub zakładając czapkę, aby ciepło zwiększyło skuteczność odbudowy.
  4. Po upływie około 30-40 minut, umyj włosy szamponem.

Podsumowanie

Olejowanie włosów olejem konopnym to świetny sposób na pielęgnację włosów. Dzięki odpowiednim składnikom skutecznie chroni nasze włosy przed uszkodzeniami, odżywia je i wzmacnia. W tym artykule przedstawiliśmy jedynie kilka z wielu dostępnych olejów – warto zawsze wybierać olej odpowiedni dla swojego typu włosów. Olejowanie włosów z pewnością przyczyni się do zdrowszego i piękniejszego wyglądu Twoich włosów.