Olej z marakui – lekarstwo na wiele dolegliwości. Odkryj jego niezwykłe właściwości!

Masz dość szukania rozwiązania na ból głowy, problemy skórne, czy zły nastrój? Najnowszym hitem jest olej z marakui, który rozwiązuje niejeden problem zdrowotny.

Co to jest marakuja i na jakiej zasadzie działa olej z jej nasion? Tropikalne owoce marakuja, znane również jako granadilla, są pochodzenia amerykańskiego i rosły w Ameryce Południowej. Dzięki swoim składnikom spowalnia proces starzenia i chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Olej, pozyskiwany z nasion tego owocu, jest świetnym źródłem kwasów omega, beta-karotenu, kryptoksantyny i luteiny.

Olej marakuja i jego korzyści dla skóry

Marakujowe nasiona są bogate w kwasy tłuszczowe i antyoksydanty, dzięki czemu olej z marakui jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Działa przeciwzapalnie, przyspiesza gojenie ran, łagodzi objawy łuszczycy oraz przesuszonej, zaczerwienionej skóry. Ponadto, spowalnia procesy starzenia skóry, poprawia jej elastyczność i wygładza drobne zmarszczki.

Olej marakuja a zdrowie psychiczne

Kiedy Twoje życie jest pełne stresu i chaosu, olej z marakui jest ratunkiem. Dzięki swojemu działaniu uspokajającemu, olej marakui pomaga walczyć z lękiem, depresją i poprawia nastrój. Jest także dobrym źródłem kwasów tłuszczowych, które mają korzystny wpływ na mózg – przyspieszają procesy myślowe i poprawiają pamięć.

Olej marakuja a ból głowy

Kolejnym problemem, z jakim zmaga się wiele osób, jest ból głowy. Na ratunek przychodzi olej z marakui, który świetnie radzi sobie z tym problemem. Dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu pomaga w łagodzeniu migreny i innych bólów głowy.

Jak stosować olej z marakui

Olej z marakui może być stosowany przede wszystkim w pielęgnacji ciała i twarzy. Należy nanieść kilka kropel na dłonie i rozprowadzić masując okrężnymi ruchami na skórze. Możemy dodawać go także do naszych kosmetyków, takich jak krem czy balsam, dzięki czemu otrzymamy ich lepszą jakość.

Nie zapominajmy także o jedzeniu. Olej z marakui jest świetnym dodatkiem do sałatek czy dań na gorąco. Jedna łyżka oleju dostarcza nam 17% dziennej dawki kwasów omega-3, dzięki czemu możemy zadbać o nasze zdrowie także od wewnątrz.

Podsumowanie

Już wiesz, że olej z marakui to prawdziwe lekarstwo na wiele dolegliwości. Poprawia stan zdrowia skóry, pomaga walczyć z lękiem i depresją, łagodzi bóle głowy, a także działa przeciwzapalnie. Nie pozostaje nic innego, jak tylko spróbować! Warto dodać, że posiadając w swojej kuchni olej marakuja anwen, można poczuć się jak w tropikach i na chwilę oderwać się od codziennych problemów.