Jak wydobyć skręt włosów? Fale i loki bez użycia ciepła

Jak wydobyć skręt włosów?  Fale i loki bez użycia ciepła

Nigdy nie przypuszczałam, że moje włosy mogą być naturalnie falowane. Serio. Zawsze marzyłam o skręcie próbując go osiągnąć za pomocą lokówki, suszarki, papilotów i wszelkich znanych mi metod.. poza jedną. Naturalne wydobycie skrętu bez użycia ciepła okazało się zbawieniem. Na technikę tą trafiłam zupełnie przypadkowo. Zobaczyłam film z testem na skręt włosów. Okazało się, że moje włosy, które całe życie uważałam za proste są falowane. W kolejnym kroku określiłam typ skrętu i przystąpiłam do świadomej pielęgnacji włosów, która miała mi ułatwić realizację jednego z marzeń.

Jak naturalnie wydobyć skręt bez użycia ciepła ?

Przygodę  rozpoczęłam od nauki świadomej pielęgnacji włosów. Powoli zaczęłam poznawać tajniki OMO i CG. Odstawiłam większość kosmetyków z silikonami , SLS i SLES. Eksperymentowałam z równowagą PEH (humektanty, emolienty, proteiny) starając się znaleść własne plany pielęgnacyjne, które pozwolą mi odbudować strukturę włosa, wzmocnić i wydobyć skręt.

Po dziś dzień stosuję pielęgnację OMO, która w wielkim skrócie polega na aplikacji odżywki w różnych konfiguracjach ( w zależności od aktualnych potrzeb włosów- zgodnie z równowagą PEH) przed myciem skóry głowy szamponem, po którym następuje domknięcie pielęgnacji kolejną odżywką- najczęściej emolientową. W moich planach pielęgnacyjnych niezastąpione jest olejowanie włosów, które w największym stopniu przyczyniło się do poprawy kondycji mojej czupryny. Ważne jest też odstawienie szczotkowania. Włosy rozczesujesz raz, na mokro gdy masz na nich odżywkę.

 

⭐️ SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Świadoma pielęgnacja włosów ⭐️
⭐️ SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Olejowanie włosów i moje sprawdzone kosmetyki ⭐️

 

Kiedy już opanowałam techniki ( powiedzmy.. nadal jestem w fazie eksperymentów) świadomej pielęgnacji, zajęłam się wydobyciem naturalnego skrętu.

Technika naturalnego wydobycia skrętu krok po kroku
/ Jak wydobyć skręt włosów?/

Naturalne wydobycie skrętu”  zaczynam od spłukania ostatniej odżywki ( z metody OMO) chłodną wodą. Kiedy włosy są nadal ociekające wodą aplikuję odżywkę bez spłukiwania ( w zależności znów od równowagi PEH jest ona emolientowa, proteinowa bądź humektantowa). Najczęściej wczesuję ja szczotką do stylizacji Denman D3. Na tak przygotowane włosy aplikuję stylizatory i tutaj dowolność jest olbrzymia. Mamy techniki 3 żeli, 3 stylizatorów i różne inne warianty wedle uznania.

 

Co używać do stylizacji włosów kręconych ?

Do stylizacji włosów kręconych mamy:

  • kremy
  • pianki
  • żele

U mnie najlepiej sprawdza się połączenie kremu z żelem bądź pianki z żelem. Jedno jest pewne, żelu zabraknąć nie może. To on w głównej mierze definiuje mi fale.

Kolejne produkty do stylizacji nakładamy jeden po drugim. Pomiędzy nimi za każdym razem ugniatamy włosy- to najważniejsza technika wydobywająca skręt. Najlepiej wówczas trzymać głowę w dół, w ten sposób zapewniacie dobre odbicie fal od skóry głowy.

Plopping i naturalne wydobycie skrętu

Kolejną techniką jest plopping ( ręcznikowanie ). Wygniecione włosy owijacie w turban z mikrofibry bądź zwyczajnie bawełniany t-shirt. Od teraz zapomnij o wycieraniu włosów zwykłym ręcznikiem i to już! Nic tak bardzo ich nie niszczy.

Turban noszę kilkanaście minut i wszystko. Teraz pozostaje wysuszyć włosy. Tutaj masz do dyspozycji naturalne schnięcie bądź dyfuzor i zimny nawiew. Ja wybieram ten ostatni gdyż gwarantuje mi rewelacyjną objętość i odbicie włosów od nasady.

Jeśli użyję mocnego żelu pozostają mi „sucharki” – czyli sztywne skręcone i sklejone żelem włosy, które muszę ponownie ugniatać aby zyskać miękkie fale. Czasem zostawiam sucharki na noc i rozgniatam dopiero o poranku, wówczas skręt utrzymuje się u mnie zdecydowanie dłużej.

Jak często myć włosy falowane?

Włosy myję tak często jak potrzebuję, aby zawsze wyglądały świeżo. U mnie zwykle jest to co 2, 3 dni. Przetrzymywanie włosów przez taki czas wiąże się z koniecznością „reanimacji skrętu” kolejnego dnia. Metod i technik reanimacji jest sporo. U mnie sprawdza się zmoczenie włosów wodą , spryskanie mgiełką Deva Curl Set it Free bądź Cantu Come Back Curls i ponowne ugniatanie.

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę zainteresowałam Cię tematem naturalnego wydobycia skrętu, jeśli masz jeszcze jakieś pytania sekcję komentarzy pozostawiam dla Ciebie.

 

 

 

Summary
Jak wydobyć skręt włosów?  Fale i loki bez użycia ciepła
Tytuł
Jak wydobyć skręt włosów? Fale i loki bez użycia ciepła
Opis
Jak wydobyć skręt włosów? Fale i loki bez użycia ciepła
Autor