Niebezpieczny urok Nabla Cosmetics Poison Garden Palette – recenzja, zdjęcia i swatche

Nabla Cosmetics to włoska marka kosmetyków, która kojarzy się z wysoką jakością, pięknymi kolorami i niebanalnymi, artystycznymi wizjami. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych produktów, którego premiera wzbudziła sporo emocji, jest paleta Poison Garden.

Poison Garden – co kryje się w środku?

Nazwa palety, a także charakterystyczne opakowanie z liśćmi bluszczu, od razu kojarzą się z ogrodami trującymi, w których rosną fantastyczne rośliny, niebezpieczne, piękne i tajemnicze. Czy rzeczywiście paleta ma w sobie jakiś magiczny, hipnotyzujący czar?

Pierwsze wrażenie, kiedy otwiera się opakowanie, to oszałamiająca gama kolorów. Z jednej strony intensywne, kuszące odcienie czerwieni, fioletów i brązów, z drugiej – chłodne roślinne zielenie, granaty i turkusy. Wszystkie kolory są bardzo mocno napigmentowane i błyszczące, co niektórym przypadnie do gustu, a inni nieco przestraszy. Paleta prócz odcieni matowych oferuje cienie z drobinkami i metalizujące.

Śmiała propozycja, ale…

Nabla Cosmetics wypuściła na rynek naprawdę odważne i oryginalne produkty, a Poison Garden to jedna z nich. Niestety, recenzje różnią się. Jedni uważają, że paleta to mieszanka kolorów, z którymi trudno pracować, inni natomiast ochoczo eksperymentują. Trzeba przyznać, że nie jest to produkt dla każdego i do niedzielnej poprawki makijażu może okazać się zbyt intrygujący.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli zdecydujemy się na zakup palety Poison Garden, warto zachować ostrożność i przestrzegać kilku zasad:

  • Trzeba pamiętać, że cienie są bardzo dobrze napigmentowane, więc warto dozować ich ilość, jeśli nie chcemy uzyskać zbyt mocnego efektu.
  • Przy aplikacji produktu warto użyć pędzla do cieni, który pozwoli rozprowadzić kosmetyk równomiernie i precyzyjnie.
  • Cienie można łączyć ze sobą, tworząc wiele różnych efektów. Wystarczy zrobić kilka prób na ręce, by dostosować makijaż do swojego gustu i stylu.
  • Należy uważać, by cienie nie wchodziły w okolice oczu. Namalowanie tak intensywnych kolorów może podrażnić skórę i powodować dyskomfort.

Podsumowanie

Poison Garden Nabla to paleta, która wzbudza mocne emocje. Jedni podziwiają jej kolorowe, artystyczne piękno, inni uważają, że to produkt zbyt trudny w aplikacji. Warto jednak wspomnieć, że Nabla Cosmetics to marka otwarta na eksperymenty i często stawiająca na odważne projekty. Jeśli lubimy oryginalne kosmetyki, warto dać się przekonać i spróbować sobie z palette Poison Garden.