Mój tajemny sposób na pozbycie się cieni pod oczami

Czy masz dość walki z cieniami pod oczami? Żaden make-up nie rozwiązuje problemu? Zaufaj mi, że również miałam z tym problem. Jednak szybko zrozumiałam, że kosmetyki nie są wystarczające.

Co powoduje cienie pod oczami?

Zanim opowiem Ci o skutecznym sposobie na pozbycie się cieni, musisz zrozumieć przyczynę ich pojawienia się. Cienie pod oczami towarzyszą nam przede wszystkim w stanie zmęczenia, tzw. brak snu. Ale to nie jedyna przyczyna. Mogą one również być spowodowane przez:

  • genetykę,
  • niezdrowy styl życia,
  • choroby,

Moim przypadku przyczyną była głównie genetyka. Ojciec posiadał wyraźne cienie pod oczami, a jak się okazało, ja nie otrzymałam po mamie, lecz po nim.

Sposób, który działa

Kilka lat temu przeczytałam w Internecie o specjalnym sposobie na pozbycie się cieni pod oczami. Byłam sceptyczna, ale postanowiłam dać temu szansę. I wiecie co? Ten sposób działa!

Właściwie to nie jest żaden magiczny eliksir, który za jednym razem usuwa cienie pod oczami. Wymaga to systematyczności, ale efekty są uderzające.

Mój sposób opiera się na jednym składniku, a mianowicie:

Herbatce zielonej

Herbata zielona to prawdziwe bogactwo antyoksydantów i polifenoli, które wspomagają nasze zdrowie, ale również piękno. Wykorzystanie herbaty zielonej w walce z cieniami pod oczami wynika z jej właściwości ściągających – herbatka pomaga skutecznie zredukować obrzęki.

Jakiej herbatki używać? Wystarczy ta najtańsza, standardowa herbata zielona dostępna w każdym sklepie spożywczym.

Wystarczy parzyć herbatkę jak zawsze, a potem schłodzić ją w lodówce. Po ochłodzeniu zwilż swój ulubiony płatek kosmetyczny w herbacie i delikatnie przyłóż pod oczy. Zrelaksuj się na kilka minut, a po odczekaniu usuń płatek.

Dlaczego to działa?

Woda z herbaty zielonej działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęki, a kofeina działa pobudzająco na krążenie krwi i w ten sposób zmniejsza widoczność zmęczonych naczynek pod skórą.

Jeśli cienie pod oczami to Twój problem, to spróbuj mojego skutecznego sposobu. Jest banalnie prosty, a efekty zrobionej regularnie herbatki są widoczne gołym okiem.