Pielęgnacja

Stosowanie RETINOIDÓW w terapii anty-aging | Zasady pielęgnacji retinoidami

Moja przygoda z retinoidami rozpoczęła się kilka tygodni temu. Zanim zaczęłam “stosowanie retinoidów”  postanowiłam pogłębić swojąwiedzę na ten temat, poszukać  odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych oraz produktów do makijażu, które nie będą  obciążać mojej skóry w początkowym okresie wprowadzenia terapii retinoidowej. Spodziewałam się podrażnionej, suchej i łuszczącej się skóry.Do tematu podeszłam poważnie, rozważyłam wszelkie za i przeciw i podjęłam ostateczną decyzję.

Dzisiaj przedstawię Wam na jakich preparatach obecnie opieram moją “pielęgnację anty-aging“.

RETINOIDY

Retinoidy stosuję wyłącznie jako podstawową pielęgnację wieczorną, nigdy nie nakładam tego typu produktów rano. Pielęgnację rozpoczynam od wykonania delikatnego demakijażu metodą dwustopniową. Płynem micelarnym dwu-fazowym zmywam oczy oraz usta. Następnie na całą twarz nanoszę olejek i wykonuję delikatny masaż (najczęściej używam olejku do demakijażu- “Sensai Silky Purifying cleansing Oil“) , a następnie spłukuje twarz ciepłą wodą. W kolejnym kroku nakładam produkt do demakijażu na bazie wody ( obecnie uwielbiam piankę oczyszczającą- “Shiseido Ibuki Purifying Cleanser”) którą zmywam chłodną wodą. Następnie używam toniku ( w chwili obecnej – “Eisenberg Lotion Purifiante” ). W dni kiedy stosuję kurację tretinoiną nie nakładam serum ani kremu.
Po oczyszczeniu i stonizowaniu skóry twarzy i szyi odczekuję 30 minut i nakładam krem z tretinoiną o stężeniu 0.025%  – na całą twarz z pominięciem okolic oczu, szyję i dekold. Obecnie jestem na etapie nakładania preparatu 2x w tygodniu.

 

Terapia Retinoidami (tretinoina 0,025%)

Terapia Retinoidami (tretinoina 0,025%)

 

Moja skóra po 4 tygodniach od rozpoczęcia terapii jest nieznacznie zaczerwieniona i delikatnie się łuszczy. Narazie nie zaobserwowałam innych działań niepożądanych.

W pozostałe dni w tygodniu, kiedy nie nakładam “retinoidów”  oczyszczam skórę w sposób podobny, jedyną różnicą jest to, że w drugim kroku używam dodatkowo urządzenia “Foreo Luna dla skóry mieszanej“.
Po demakijażu nakładam serum ( obecnie serum z witaminą C – “Academie White Derm Acte”)
a następnie krem z retinolem La Roche-Posay Redermic R”  na twarz szyję i dekolt. Pod oczy używam  krem z tej samej  serii ” Redermic R pod oczy “dostosowany do delikatnej skóry tego obszaru.

Redermic R terapia retinolem

Redermic R terapia retinolem

FILTRY UV które stosuję:

Codziennie dbam aby moja skóra była odpowiednio nawilżona, i chroniona kremami z wysokim filtrem UV .
Moimi ulubionymi filtrami na chwilę obecną jest filtr “Neogen Day-Light Protection Sun Screen” SPF 50
PA+++ , “Mizon UV Sun Protector Cream” SPF 50+ PA+++, “Giorgio Armani Luminessence BB fluid
SPF 50 PA++ oraz  “Dior Dreamskin Perfect skin cushion” SPF50 PA+++.
Produkty te oprócz wysokiej ochrony UV mają wspaniałe właściwości pielęgnujące, a przede wszystkim nie zapychają porów.

Produkty z wysokim filtrem UV (ochrona skóry)

Produkty z wysokim filtrem UV (ochrona skóry)

W kolejnym wpisie postaram się przedstawić Wam w jaki sposób i jakimi produktami wykonuję makijaż na mojej uwrażliwionej, łuszczącej się skórze.

 

Jeśli zainteresował Cię mój wpis dotyczący retinoidowej pielęgnacji skóry, zapraszam Cię do zapoznania się z tekstem w którym wyjaśniam podstawowe zasady terapii pochodnymi witaminy A KLIK .

Terapia Retinoidami

Terapia Retinoidami

Podsumowanie
Data przeglądu
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Cześć jestem Claudia i kocham życie! Zostań ze mną dłużej, poznajmy się, to właśnie Ty jesteś moją największą inspiracją do towrzenia tego bloga.