Mieszanki ziołowe na włosy- Czy to dla mnie? – Phitofilos IMPACCO RINFORZANTE + TRIPHALA

mieszanka ziołowa Phitofilos

O ziołowaniu włosów ostatnio we włosomaniaczym świecie zrobiło się głośno. Kolejne sklepy wprowadzają do swojej oferty mieszanki ziołowe, a na blogach i kanałach pojawiają się cudowne efekty ich używania. Swoją przygodę  chciałam rozpocząć z cieszącą się  dobrą sławą włoską marką Phitofilos, a na pierwszy ogień wybrałam wzmacniającą włosy mieszankę Impacco Rinforzante oraz Triphala, która dzięki zawartości amli w składzie powinna podbijać skręt.

mieszanka ziołowa Phitofilos

Phitofilos IMPACCO RINFORZANTE

 

Opakowanie / Skład

Mieszanka ziołowa znajduje się w papierowym woreczku w postaci proszku ( przypomina wyglądem i zapachem glinki). Proszek rozrabiamy z wodą o temperaturze (40-70 stopni) i odstawiamy na jakiś czas. Konsystencja powinna być jak jogurt, aby łatwo aplikować ją zarówno na skalp jak i włosy na długości. Przed nałożeniem warto wykonać mycie oczyszczające włosów i pozbyć się nadbudowy umożliwiając tym samym lepsze przenikanie czynników aktywnych. Nałożoną mieszankę pod czepkiem możesz nosić nawet kilka godzin.

W składzie mamy  pobudzającą ukrwienie skóry rukiew wodną , wzmacniające proso, skrzyp polny, prawoślaz lekarski, kozieradka,  oraz ułatwiający gojenie dodatek kory brzozy.

Phitofilos IMPACCO RINFORZANTE

Skład

Nasturtium Officinale (rukiew wodna), Panicum Miliaceum (proso), Equisetum Arvense (skrzyp polny), Medicago Sativa (lucerna siewna), Althaea Officinalis (prawoślaz), Trigonella Foenum Graecum (kozieradka), Betula Alba (brzoza).

 

Efekty działania

Zioła domknęłam emolientem na sam koniec pielęgnacji, gdyż włosy po spłukaniu były suche co jest cechą charakterystyczną cechą dla tego typu mieszanek. Po wyschnięciu fale były miękkie, błyszczące, a skręt znacznie lepiej zdefiniowany. Fryzura się nie puszyła, ale miała jednocześnie niezłą objętość. Petarda!

 


Phitofilos TRIPHALA

 

Opakowanie / Skład

Opakowanie poza samą nazwą zupełnie się nie różni od opisywanego powyżej. Mieszanka jest sproszkowana i należy ją przygotować w identyczny sposób jak poprzednią.

Dzięki zawartości owocu amli, haritaki i bibithaki, jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy i doskonale nadaje się do peeling skóry głowy.

Phitofilos TRIPHALA
Skład

Emblica Officinalis Fruit Powder, Terminalia Bellirica Fruit Powder, Terminalia Chebula Fruit Powder

 

Efekty

Efekty były podobne jak w przypadku opisywanej powyżej mieszanki, tyle, że objętość była nieznacznie mniejsza.

 

⭐️ SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Rewelacyjna odżywka podbijająca skręt włosów ⭐️

 

Jedno jest pewne, po tych testach ostatecznie przekonałam się o włączeniu ziółek na stałe do mojej rutyny pielęgnacyjnej.

 

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
Phitofilos IMPACCO RINFORZANTE + TRIPHALA
Ocena autora
51star1star1star1star1star
Product Name
Phitofilos IMPACCO RINFORZANTE + TRIPHALA