Melted Matte TOO FACED- matowa pomadka w płynie. Opinia, swatche.

Too Faced Melted Matte Sell Out i Child Star

Matowe pomadki w płynie” zyskały niezwykłą popularność, dzieje się tak zapewne z powodu intensywnej pigmentacji oraz niezwykłejtrwałości tych produktów. W zasadzie wszystkie obecne marki kosmetyczne przedstawiły własną wersję tego produktu. Dziś zrecenzuję matowe pomadki Melted Matte TOO FACED w dwóch odcieniach Sell Out oraz Child Star. Produkty te reklamowane są jako doskonale napigmentowane, kremowe i ultratrwałe. Dodatkową zaletą ma być świetny skład wzbogacony o substancje spulchniającą usta, olej z awokado, witaminę E i czysty kwas hialuronowy zamknięty w specjalnych sferach. Produkt dostępny jest w wielu różnych odcieniach od klasycznych „nudziaków” po soczyste czerwienie i fiolety.

 

Too Faced Melted Matte
TOO FACED płynne matowe pomadki

 

Recenzja Melted Matte TOO FACED

 

Too Faced Malted Matte
Matowe pomadki TOO FACED

Opakowanie

Niezwykle podoba mi się samo opakowanie „Melted Matte liquid lipstick”, które jest solidnie wykonane z grubego plastiku pokrytego złotym napisem z nazwą produktu. Nakrętka z gąbkowym aplikatorem jest w tym samym odcieniu co logo.

Formuła

Formuła Melted Matte Liquid Lipstick  jest kremowa, gładka i wodnista, łatwo rozprowadza się na ustach, ale dość szybko zasycha co wymaga szybkiego nakładania.Kolor nie zawsze rozprowadza się równomiernie. Pigmentacja jest doskonała, a wykończenie ultramatowe. Pomadka zasychając staje się trochę wyczuwalna na ustach i delikatnie je ściąga. Produkt w zależności od odcienia bardziej lub mniej gromadzi się w załamaniach, ale w znacznie mniejszym stopniu od MAC Retro Matte, o których możecie przeczytać tutaj.

Trwałość

Pomadki utrzymują się na ustach od 4 do 6 godzin w zależności od ilości posiłków jakie spożywamy w ciągu dnia. Produkt ściera się nierówno co wygląda niezbyt estetyczne i raczej wymaga poprawek.

 

Kolory Melted Matte Liquid Lipstick TOO FACED

 

Melted Matte Sell Out, Child Star swatche
Melted Matte Sell Out, Child Star swatche

 

Too Faced Melted Matte- Sell Out

„Melted Matte- Sell Out” jest średnio-ciemnym, zgaszonym różowo-brązowym odcieniem. Nakłada się bez większych problemów i daje równomierny kolor bez smug. Zdecydowanie formuła tego koloru bardziej przypadła mi do gustu, niż w Child Star.

 

Melted Matte Sell Out na ustach
Too Faced Sell Out makijaż

 

Too Faced Melted Matte- Child Star

 

„Melted Matte- Child Star”, to jasny beżowo-brzoskwiniowy kolor, utrzymany w ciepłej tonacji. Aplikacja jest nieco trudniejsza od Sell Out i wymaga większego nakładu pracy by uzyskać jednolity kolor. Child Star w mojej ocenie bardziej gromadził się w załamaniach i mocniej przesuszał usta. Bardzo brzydko się ścierał.

 

Melted Matte Child Star
TOO FACED Child Star makijaż

 

Opinia Melted Matte TOO FACED i podsumowanie

 

Podsumowując Melted Matte TOO FACED, są produktami mocno przeciętnymi. Zdecydowanie największą ich zaletą jest bardzo dobra pigmentacja i szeroki wybór kolorów. Natomiast formuła i twałość produktu mogłyby być lepsze, szczególnie przy ich dość wysokiej cenie. Niemniej jednak trwałość Malted Matte i tak jest lepsza od bardzo słabych jakościowo MAC Retro Matte.
Zdecydowanie bardziej polecam zapoznać się z płynnymi pomadkami Cailyn, lub Kylie Cosmetics, o których możecie poczytać tutaj. Stosunek jakości do ceny w przypadku tych dwóch ostatnich jest zdecydowanie lepszy, a efekt końcowy w pełni zadowalający.

Melted Matte TOO FACED zakupicie tutaj.

Podobne pomadki kupisz tutaj:


Zapraszam, zapoznajcie się również z propozycją płynnych, kremowych matowych pomadek do ust NYX SOFT MATTE LIP CREAM tutaj.

 

TEST NYX Soft Matte Lip Cream
TEST NYX Soft Matte Lip Cream

 

 

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
Too Faced Melted Matte Lipstick
Ocena autora
31star1star1stargraygray