Maybelline The City Kits URBAN LIGHT Eye + Cheek Palette

 Maybelline The City Kits URBAN LIGHT

Maybelline The City Kits URBAN LIGHT Eye + Cheek Palette to uniwersalna paleta do makijażu oczu i twarzy, której już sam wygląd robi przeogromne pozytywne wrażenie, zachęcając do eksperymentów z makijażem w prawdziwie lekkich, pastelowych tonach.


Maybelline The City Kits URBAN LIGHT
Eye + Cheek Palette
Recenzja


Opakowanie

Plastikowe, niewielkich rozmiarów opakowanie z przeźroczystą klapką wzbogacone zostało w przepięknie mieniącą się holograficzną ramkę. W środku znajduje się 8 cieni do powiek oraz prasowany róż i rozświetlacz do konturowania policzków. W kompakcie mamy zarówno odcienie utrzymane w neutralnej, ciepłej jak i chłodniejszej tonacji, wszystkie dość jasne sprzyjające wiosennym delikatnym look’om.

 Maybelline The City Kits URBAN LIGHT

 Maybelline The City Kits URBAN LIGHT

 Maybelline The City Kits URBAN LIGHT

Formuła

Formuła cieni jak i produktów do konturowania jest jedwabiście mięciutka, wręcz kremowa z tendencją do pylenia o umiarkowanie dobrej pigmentacji, którą możemy stopniować do niewielkiego stopnia. Przy użyciu tej palety nie stworzymy wyrazistego makijażu, ani nie pobawimy się w konturowanie oka. Niestety zarówno intensywność odcieni jak i jakość zawodzą, i w mojej ocenie są gorsze od palety The Blushed Nudes, którą bardzo lubię.

 

Kolory Maybelline The City Kits URBAN LIGHT

 Maybelline The City Kits URBAN LIGHT
Cienie do powiek

#1 jasny, pastelowy róż o satynowym wykończeniu i umiarkowanej pigmentacji. W formule widnieją delikatne srebrne drobiny.

#2 ciemniejszy i cieplejszy różowo-brzoskwiniowy odcień ( flamingo pink ) o półmatowym wykończeniu z  drobinkami zawieszonymi w formule.

#3 ciepły, satynowy, żółty odcień o niezłej pigmentacji i mięciutkiej kremowej formule.

#4 nieco bardziej szorstka, przeciętnie napigmentowana, chłodna miętowa zieleń o pół-matowym wykończeniu, której intensywność należy stopniować.

 

#5 jasny, satynowo-perłowy, różowy odcień na beżowej podstawie z delikatnie opalizującymi na fioletowo drobinkami zawieszonymi w formule.

#6 chłodnieszy, perłowo niebieski odcień z drobinami, który nadaje się do rozświetlenia wewnętrznego kącika oka.

#7 bardzo ładny, chłodny fiolet o matowym wykończeniu i niezłej pigmentacji, która daje się stopniować.

#8 chłodna, metaliczna szarość o perłowym wykończeniu i miękkiej formule, która lubi tworzyć grudki.

Róż

Bardzo ładny, ciepły, koralowy odcień z drobinkami w kolorze złota. Formuła mięciutka, lubiąca się sypać o pigmentacji dającej się budować.

Rozświetlacz

Żółty,delikatnie połyskujący odcień, który nieznacznie tylko odbija światło i w mojej ocenie nadaje się bardziej do użycia jako cień do powiek niż do typowego rozświetlenia. Formuła sucha lubiąca się kurzyć.

Swatches Maybelline The City Kits URBAN LIGHT

 

 

 

 Maybelline The City Kits URBAN LIGHTSwatches Maybelline The City Kits URBAN LIGHT

Makijaż

🔸 Czytaj: Dlaczego tak lubię paletkę Maybelline The Blushed Nudes?
🔸 Czytaj: Recenzja palety The 24K Nudes.

Trwałość

Makijaż utrzymuje się maksymalnie do 6 godzin.


Opinia Maybelline The City Kits URBAN LIGHT
Eye + Cheek Palette
Czy warto kupić?


Niestety najnowsza paleta „Maybelline The City Kits URBAN LIGHT” rozczarowała mnie zarówno pod względem jakości odcieni jak jak i trwałości makijażu. Wprawdzie samo zestawienie kolorów totalnie mnie ujęło, to jednak blade, ledwie widoczne looki pozostawiają wiele do życzenia, zważywszy że cena paletki jak na kosmetyk drogeryjny wcale nie jest najniższa.

Kompakt kupisz tutaj.


Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
Maybelline The City Kits URBAN LIGHT
Ocena autora
21star1stargraygraygray