Marki kosmetyczne, które wydają się być cruelty-free, a wcale takie nie są

Jak zaczynałam swoją przygodę z kosmetykami cruelty-free to miałam w głowie pewien z góry określony obraz konkretnych marek, które w mojej ocenie z całą pewnością nie mogły testować na zwierzętach. Nie wiem z czego wynikało owo przekonanie, może z szaty graficznej konkretnych produktów, a być może z wiary w to, że ulubiona marka na pewno jest etyczna. Jakież było moje zdziwienie gdy finalnie okazało się, jak mocno byłam w błędzie. Dlatego też zdecydowałam się na ten wpis, by ułatwić Ci świadome wybory zakupowe jeśli oczywiście podobnie jak ja podjęłaś taką dezycję. Zatem w dzisiejszym zestawieniu przedstawiam Ci „marki kosmetyczne, które testują na zwierzętach.

Marki kosmetyczne, które nie są cruelty -free
i nadal testują na zwierzętach

 

 1. Benefit – o zgrozo. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że zmuszona jestem pożegnać się z ulubionymi różami i cudownymi produktami do brwi. Niestety Benefit nie jest cruelty-free, a wynika to z faktu, że kosmetyki tej marki sprzedawane są w Chinach.

  – produkty tej marki z łatwością zastąpisz tymi od Anastasia Beverly Hills czy  TheBalm.

 2. Nuxe . Wydawałoby się, że marka, która chwali się dobrymi i naturalnymi składami, będzie miała etyczne podejście do testów na zwierzętach. Cóż niestety nie. Nuxe nie jest cruelty free, ich produkty sprzedawane są w Chinach.

  – produkty tej marki zastąpisz kosmetykami REN lub Paula’s Choice.

 3. L’Oreal . Marka w ostatnim czasie ogłosiłam, że czyni wszelkie starania w kierunku zaprzestania testowania swoich produktów na zwierzętach. Doprowadziło to do sporych niejasności, które mam zamiar raz na zawsze rozwiać. Otóż L’Oreal nie jest cruelty-free, nadal testuje nowo wprowadzane składniki kosmetyczne na zwierzętach, a ponadto sprzedaje swoje produkty w Chinach.

  – produkty tej marki zastąpisz kosmetykami e.l.f

 4. Nudestix . Serio?! No tutaj pomyliłam się na całej lini. Te minimalistyczne, multifunkcyjne produkty z gruntu wydały mi się być etyczne. Innej możliwości nie brałam pod uwagę. A jednak, Nudestix nie jest cruelty-free, kosmetyki sprzedawane są w Chinach gdzie zgodnie z prawem mogą postprodukcyjnie być testowane na zwierzetach.

  – produkty tej marki możesz zastąpić kosmetykami Milk Makeup

 5. Yves Rocher. Kto by pomyślał, że ta „roślinna” marka, która propaguje szacunek do naturalnego środowiska sprzedaje swoje produkty w Chinach, a co za tym idzie Yves Rocher nie jest cruelty-free.

  produkty tej marki możesz zastąpić kosmetykami The Body Shop

 6. L’Occitane to kolejna marka, która zawodzi jeśli chodzi o etyczne podejście do tematu testowania na zwierzętach. Sprzedawanie kosmetyków w Chinach powoduje, że L’Occitane  nie jest cruelty-free.


  produkty tej marki możesz zastąpić kosmetykami The Body Shop

   

 7. MAC Cosmetics nie jest cruelty-free ponieważ kosmetyki sprzedawane są w Chinach.

  produkty tej marki możesz zastąpić kosmetykami Zoeva

 8. Pat McGrath . Niestety. Pionierka doskonałych jakościowo cieni zawodzi w kwestiach etycznego podejścia. Wydawało mi się, że podobnie jak inne światowej sławy makijażystki i Pat będzie miała na względzie dobro zwierząt. Niestety Pat McGrath nie jest cruelty-free, jej kosmetyki sprzedawane są w Chinach.

  produkty tej marki możesz zastąpić kosmetykami Natasha Denona

 9. NARS . Marka, którą całkiem niedawno zmieniła politykę i będąc marką, która wcześniej nie sprzedawała w Chinach niestety już sprzedaje. Ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu ( cienie tej marki kochałam okrutnie ) Nars nie jest cruelty-free.

  produkty tej marki możesz zastąpić kosmetykami Kevyn Aucoin

 10. By Terry. Tutaj historia jest podobna do tej powyżej. Marka , która była w przeszłości nie testującą na zwierzętach niestety zmieniła politykę. Kosmetyki sprzedawane są w Chinach, zatem By Terry nie jest cruelty-free.

  produkty tej marki możesz zastąpić kosmetykami Chantecaille

 

Mam nadzieję, że pomogłam Ci usystematyzować wiedzę na temat marek, które mogą wydawać się etyczne, a jednak takie nie są.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.