Mega efektowny makijaż w stylu pop art – jak go zrobić krok po kroku?

Makijaż w stylu pop-art jest niezwykle efektowny i widoczny na pierwszy rzut oka. Charakterystyczne cechy tego typu makijażu to mocne, kontrastowe kolory, geometryczne formy, a także wyraźne kontury kształtów na twarzy. Taki makijaż jest doskonałym pomysłem na wieczorne wyjścia, halloweenowe party czy sesję zdjęciową. Podpowiemy, jak krok po kroku wykonać makijaż w stylu pop-art.

Przygotowanie twarzy

Przed rozpoczęciem makijażu w stylu pop-art należy odpowiednio przygotować twarz. Skóra powinna być oczyszczona, nawilżona i odtłuszczona, co pozwoli na lepsze przyleganie kosmetyków. Ponadto, warto nałożyć na twarz bazę, która umożliwi równomierne nałożenie podkładu i przedłuży trwałość makijażu.

Makijaż oczu

Makijaż oczu to jeden z kluczowych elementów całego makijażu w stylu pop-art. Na początku, należy pokryć okolice oczu jasnym cieniem, a następnie rozprowadzić na ruchomej części powieki ciemniejszy odcień. Na zewnętrznej krawędzi oka warto narysować wyraźną kreskę eyelinerem w kształcie kaczuszki. W tej samej linii można narysować wyraźną kreskę na dolnej powiece. W centrum dolnej powieki warto użyć jasnego koloru, który rozjaśni spojrzenie.

Konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy jest bardzo ważne w makijażu w stylu pop-art. Wyraźnie zarysowane kontury pomogą osiągnąć geometryczne kształty i wzory. Do konturowania twarzy użyjemy ciemniejszego podkładu lub bronzera.

Rysowanie wzorów i kształtów

Teraz przyszedł czas, aby zacząć rysować wzory i kształty na twarzy. W tym celu należy użyć kolorowych pigmentów, które naniesiemy na wskazane miejsca za pomocą cieniutkiego pędzelka. Można np. narysować trójkątne kształty na policzkach, kropki na czole, prostokąty na szyi czy krzyżyki na brodzie.

Usta

Usta w makijażu w stylu pop-art powinny być mocno zaznaczone i kontrastowe. Najlepiej, aby były czerwone lub jakiegoś intensywnego koloru. Koniecznie warto też dodać czarny kontur, który zwiększy efektowność całego makijażu.

Zakończenie

Makijaż w stylu pop-art to świetna zabawa i doskonałe rozwiązanie na wieczorne wyjścia czy halloweenowe imprezy. Po kilku próbach i trenowaniu, każda osoba potrafi go samodzielnie wykonać. Warto mieć na uwadze, że do takiego makijażu potrzeba odrobinę cierpliwości i czasu. Efekt końcowy z pewnością jednak zadowoli każdą kobietę.