Wyjątkowy makijaż na wigilię – jak przygotować się do najważniejszego wieczoru roku?

Wigilia to jeden z najważniejszych momentów w roku. To czas, kiedy zbieramy się w gronie rodziny i przyjaciół, dzielimy się opłatkiem oraz jedzeniem, i spędzamy miło czas. Jednak, jak wiadomo, nie samo jedzenie czyni wieczór wyjątkowym – to my tworzymy atmosferę!

A co jest ważniejsze niż wygląd? Dlatego już dziś warto zacząć przygotowania do makijażu wigilijnego, by tego dnia czuć się pięknie i pewnie.

Makijaż na wigilię – jakie wybrać kosmetyki?

Niezbędne kosmetyki to przede wszystkim podkład, który ujednolici koloryt cery, korektor, który zamaskuje ewentualne niedoskonałości i przebarwienia, a także puder, który matowiąc skórę, pozwoli na długotrwały efekt makijażu.

Do oczu warto użyć cienia w odcieniach beżu, brązu lub złota, a także tuszu do rzęs, który podkręci spojrzenie.

Usta możemy podkreślić delikatnym błyszczykiem lub klasyczną czerwienią. Warto także pamiętać o konturowaniu twarzy, dzięki czemu dodamy definicji i naświetlenia naszemu wyglądowi w trakcie wieczoru.

Kilka porad przydatnych podczas przygotowywania makijażu na wigilię

Nie zapomnij o tym, że makijażu na wigilię nie warto robić na ostatnią chwilę. Warto przetestować produkty na kilka dni przed wieczorem, by mieć pewność, że nasza skóra dobrze na nie reaguje.

Kolejnym ważnym elementem jest wybór stylizacji – makijaż na wigilię powinien być skomponowany z naszą stylizacją tego dnia. Warto też zwrócić uwagę na to, jakie kolory są modne w trakcie tegorocznych świąt.

W trakcie makijażu warto też pamiętać o higienie – narzędzia do makijażu muszą być czyste, a w trakcie nanoszenia kosmetyków nie dotykać twarzy.

Podsumowanie

Makijaż na wigilię to bardzo ważny element całego wieczoru. Warto przygotować się do niego z wyprzedzeniem, wybrać odpowiednie kosmetyki i poeksperymentować z stylizacją. Dzięki temu i nam i naszym bliskim zostanie w pamięci jeszcze dłużej.