Magis 2018 – Największe trendy w dizajnie mebli na nadchodzący rok

Magis 2018 już za pasem, a wraz z nim wielkie trendy w dizajnie mebli. Przez cały rok pracowaliśmy nad stworzeniem interesującej i unikalnej kolekcji mebli, którą w końcu mogliśmy zaprezentować na tegorocznych targach. W tym artykule przedstawimy nasze obserwacje i przewidywania co do trendów, które rządzą na rynku meblarskim już dzisiaj.

Trendy w dizajnie mebli na rok 2018

Minimalizm

Minimalizm to moda, która króluje już od kilku lat i wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem. Meble w stylu minimalistycznym mają jedną zaletę – można harmonijnie łączyć je z każdym wystrojem wnętrza. W 2018 roku minimalistyczne meble będą dostępne w różnych odcieniach szarości, bieli oraz zieleni butelkowej.

Duże meble

W nadchodzącym roku pojawią się ogromne meble, które będą przyciągać uwagę swoim rozmiarem i oryginalnym kształtem. Tego typu meble będą świetnie pasować do dużych apartamentów oraz przestrzeni komercyjnych.

Ekologia

Zwróciło się dzisiaj wiele uwagi na ekologię, a co za tym idzie, wiele projektów meblarskich skupia się na tworzeniu ekologicznych mebli z materiałów pochodzących z recyklingu lub pochodzących od lokalnych dostawców. W 2018 roku możemy spodziewać się rosnącej popularności ekologicznego dizajnu.

Skandynawska estetyka

Skandynawski styl będzie kontynuowany w 2018 roku. Skandynawski dizajn charakteryzuje się neutralnymi kolorami, drewnianym wykończeniem i funkcjonalnością. W meblach w stylu skandynawskim można wygodnie odpocząć, ale także pracować, czytając książki lub słuchając muzyki.

Vintage

Zwiększające się zainteresowanie meblami vintage sprawi, że w 2018 roku stanie się ona modna. Meble z lat 60′ i 70′ oraz retro będzie można spotkać w wielu wnętrzach, zwłaszcza w tych mieszanych z prostym dizajnem i bolderem.

Prostota

W 2018 roku królować będzie dizajn oparty na prostych kształtach i formach. Przyjazność dla oka i komfort użytkowania będą tu oczywistymi przedmiotami dobrej pracy dizajnerów.

Mieszanka materiałów

Kombinacja różnorodnych materiałów będzie popularna w 2018 roku. Szklane elementy, drewniane detale, metal secesyjny – taki miks będzie tworzył ciekawe, pomysłowe kompozycje.

Podsumowanie

Magis 2018 to bez wątpienia rok, w którym trendy w dizajnie mebli będą królować na rynku meblarskim. Minimalizm, ekologia, skandynawska estetyka czy ekologiczne materiały to tylko niektóre z nich. Według nas rok 2018, to rok rozbudowy klasycznego stylu w takim kierunku, jakim krem są eleganckie linie, uniwersalność i spokojna kolorystyka.