KIEHLS Rare Earth Collection | Recenzja

KHIELS Rare Earth CollectionProdukty do pielęgnacji cery problematycznej KHIELS

Jak tylko osławiona marka KIEHLS pojawiła się stacjonarnie w jednej z galerii handlowych w moim mieście, natychmiast udałamsię do nowo otwartego przybytku, celem rozeznania w asortymencie. Przemiła ekspedientka dokonawszy pełnego wywiadu odnośnie mojej cery oraz wykonawszy testy paskowe na mojej skórze, dobrała dla mnie indywidualny rytuał pielęgnacyjny. Mam skórę mieszaną w kierunku suchej, dlatego też polecono mi preparat i maskę oczyszczającą pory oraz koncentrat na dzień pobudzający skórę. Dzienne serum- Daily Reviving Concentrate okazało się zupełną porażką jeśli chodzi o moją skórę, która natychmiast zaczęła się zapychać i raczyć mnie bogatym wysypem niedoskonałości. Kilka razy robiłam podejście do koncentratu i zawsze kończyło się to z takim samym skutkiem. Jeśli zaś chodzi o linię „KHIELS Rare Earth Collection” to był to strzał w dziesiątkę, i to właśnie o tych preparatach będę dzisiaj pisać.

 

Khiels Rare Earth Collection
KHIELS Rare Earth Collection

 

KHIELS Rare Earth Collection

 

 

KHIELS preparat do mycia twarzy
Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser

Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser- preparat do oczyszczania skóry

Preparat głęboko oczyszczający pory, do codziennego stosowania zawiera w swym składzie cząsteczki białej glinki amazońskiej, oczyszczające skórę i usuwające martwy naskórek, toksyny oraz sebum, dzięki czemu pory stają się zwężone, a przez to mniej widoczne. Dodatkowo formuła została wzbogacona w minerały z dorzecza Amazonki neutralizujące toksyny na powierzchni skóry. Przeznaczony jest do wszystkich typów skóry.

Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser
Rare Earth Deep Pore Daily Cleanser -preparat do mycelia twarzy

 

Preparat myjący używam już 3 miesiące. Doskonale sprawdza się on w mojej pielęgnacji, ale z małym zastrzeżeniem, nie mogę stosować go codziennie, ponieważ przy takiej częstotliwości za bardzo przesusza moją skórę. Myślę, że osoby z cerą tłustą, bądź mieszaną w kierunku tłustej spokojnie mogłyby stosować produkt każdego dnia. Skóra natychmiast po użyciu wydaje się być gładsza, ale też trochę ściągnięta, dlatego warto zastosować mocno nawilżające serum pod krem. W moim przypadku po około miesiącu regularnego używania, zdecydowanie zmniejszyła się liczba niedoskonałości.

Rare Earth Pore Cleansing Masque- maska głęboko oczyszcająca

 

Rare Earth Pore Cleansing Masque
KHIELS maska oczyszczająca pory

 

Maska należy do tej samej lini produktów co opisany wcześniej preparat. Stosowane razem stanowią naprawdę potężne narzędzie oczyszczające pory. Produkt w  swym składzie zawiera minerały oraz glinkę. Nie powinno się go stosować więcej niż 3 razy w tygodniu. Konsystencja jest bardzo gęsta i dość „tępo” rozprowadza się na twarzy. Preparat pozostawiamy na skórze około 10 minut i spłukujemy jak zaschnie.

 

KIEHLS Rare Earth Collection
MASKA oczyszczająca pory KHIELS

 

Rare Earth Pore Cleansing Masque” natychmiastowo ściąga i oczyszcza pory. Skóra jest wyraźnie gładsza i napięta, jednak również mocno ściągnięta, a czasem nawet podrażniona. Dlatego też maskę nakładam najczęściej jako pierwszy krok po którym stosuję maseczkę dogłębnie odżywiającą i w takim zestawieniu sprawdza się wyśmienicie.

Reasumując produkty z lini Rare Earth Collection świetnie oczyszczają skórę oraz regulują wydzielanie sebum, ale używane zbyt często wyraźnie ją ściągają i przesuszają. W moim przekonaniu nie będą się nadawały do skóry wrażliwej, alergicznej czy też suchej, natomiast mogą okazać się zbawienne dla osób ze skórą problematyczną, skłonną do występowania zaskórników i wyprysków. Ja z całą pewnością w najbliższym czasie nie zamierzam zrezygnować z używania wspomnianych produktów.

Zapraszam również do zapoznania się z recenzją  toniku oczyszczającego marki EISENBERG – Lotion Purifante KLIK .

Podobne produkty:

Podsumowanie
Data przeglądu
Recenzowany przedmiot
KIEHLS Rare Earth Collection
Ocena autora
41star1star1star1stargray