Joga – Czym dla mnie jest i jak zmieniła moje życie

Napisz poniżej krótki esej „Czym dla mnie jest joga?” Temat zinterpretuj dowolnie. [ 16 pytanie  zgłoszenia na kurs nauczycielski Vinyasa Yoga Ryt200 ], którego początek nastąpi we wrześniu 2022 roku.

 

 

 

 

21.04.2022 roku

Czym dla mnie jest joga?

 

Czym dla mnie jest joga?  A czym nie jest? To pierwsza odpowiedź, która pojawiła się w moim umyśle. Kolejna, zaraz za nią to ” O matko, ja mam napisać esej, przecież nie umiem!”. Słowa jednak popłynęły same.

Joga pojawiła się w moim życiu 7-8 lat temu, zupełnie niespodziewanie, aczkolwiek w ważnym momencie. To właśnie ten moment zaważył na tym jak potoczyło się dalej moje życie.Początkowo praktyka asan, zwykły trening, bez większego skupienia, bo fajnie wyglądały.

Potem oddech i nowy wymiar praktyki. Pozycje przestały być tylko ćwiczeniem fizycznym, stawały się kontaktem z samym sobą. Ta mała przestrzeń na macie była miejscem, w którym coraz bardziej poznawałam siebie. Miejscem, które dało mi możliwość polubić, a potem pokochać kobietę, którą byłam, mimo wszystkich niedoskonałości i wad. Byłam wystarczająca.

Niepostrzeżenie, krok po kroku zmiany dokonywały się w całym moim życiu, tym poza matą też.

Potem medytacja, pranajama większa równowaga i spokój, uważność na siebie i innych. Pytania, które zaczęły się pojawiać, a których  nigdy wcześniej sobie nie zadawałam i płynące odpowiedzi.

Zmiany wkradające się powoli, wegetarianizm, całkowita zmiana stylu życia. Pogłębiona praca, rozmowy z ego. Kolejne aspekty duchowości. Kundalini, warsztaty i dalsza praktyka, która coraz bardziej  była obecna poza matą, w całym moim życiu, we wszystkich jego aspektach.

Joga to styl życia, to uważność, to bycie tu i teraz dla siebie i dla innych.

Zatem czym dla mnie jest joga? A czym nie jest!

Claudia

Odpowiedź przyszła po kilku dniach:

Tak oto zaczął się nowy rozdział w mojej historii. Rozpoczęłam realizację kolejnego swojego marzenia. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to po półrocznym intensywnym kursie, już w marcu kolejnego roku, jeśli uda mi się zaliczyć 4 dniowe egzaminy, zostanę  certyfikowanym nauczycielem jogi w stylu vinyasa flow, z uprawnieniami do prowadzenia zajęć na cały świecie, zgodnie z certyfikatem Yoga Alliance.

Cieszę się, że ze mną witacie początek nowej historii. Dziękuję

 

 

 

Zapraszam na mój Instagram jogowy @jogabonito.pl

W FILMIE PONIŻEJ BLIŻEJ O TYM OPOWIADAM

Odtwórz wideo
PODOBNE
KOMENTARZE