5 prostych kroków jak idealnie nałożyć podkład na twarz

Jak już pewnie wielokrotnie usłyszałaś, podkład to jeden z najważniejszych elementów Twojej rutyny kosmetycznej. Bez niego nasza cera wydaje się pozbawiona blasku i nierówności. Jednak to, jak nakładać podkład na twarz, jest równie ważne co sam podkład. Dlatego w tym artykule podpowiemy Ci pięć prostych kroków, które pozwolą Ci uzyskać idealny look.

1. Przygotowanie twarzy

Dobrze przygotowana twarz to 80% sukcesu. Przed nałożeniem podkładu należy dokładnie oczyścić twarz, usunąć resztki makijażu i nałożyć krem nawilżający. Pamiętaj, że skóra sucha będzie łuszczyć się pod wpływem podkładu, a tłusta może powodować efekt maski.

2. Wybór odpowiedniego podkładu

Wybierając podkład, należy zwrócić uwagę na typ swojej skóry oraz na to, czy chcesz uzyskać mocne krycie lub tylko subtelne wyrównanie kolorytu. Dla tłustej cery warto wybrać produkt matujący, a dla suchej – lekki, nawilżający podkład.

3. Technika nakładania podkładu

Nakładanie podkładu warto zacząć od środka twarzy, a następnie rozprowadzać produkt na boki i na szyję. Przy nakładaniu podkładu możesz użyć pędzla, gąbeczki lub palców, ważne żeby były one czyste. Warto też pamiętać, aby nie nakładać zbyt dużo produktu, ponieważ efekt będzie nieestetyczny.

4. Korektor i puder

Kiedy podkład jest już nałożony, czas na korektor i puder. Korektor warto użyć w miejscach, które wymagają dodatkowego zatuszowania, takich jak cienie pod oczami, zaczerwienienia czy pryszcze. Puder matujący zostawmy na koniec – nałożenie go na całą twarz pozwoli utrzymać efekt matowości na dłużej.

5. Finalny efekt

Po wykonaniu powyższych kroków Twój makijaż powinien wyglądać świeżo i naturalnie. Jeśli uważasz, że podkładem "zamaskowałaś" swoją twarz, warto dodać trochę koloru na policzki lub usta, aby dodać jej charakteru.

Mam nadzieję, że nasza prosta instrukcja jak nakładać podkład na twarz, okaże się skuteczna i pozwoli Ci na uzyskanie idealnego looku. Pamiętaj, że ważniejsze od samego podkładu jest to, jak go nakładasz.