Jak prawidłowo nakładać podkład mineralny ? | EARTHNICITY makijaż mineralny dla każdego !

Wiele lat szukałam idealnych podkładów mineralnych dla siebie. Nawet nie wyobrażacie sobie ile z nich przetestowałam z mizernym efektem. W końcu utwierdziłam się w przekonaniu, że tego typu produkty nie są dla mnie. Nic bardziej mylnego! Po prostu nie umiałam ich prawidłowo nakładać. Niewłaściwa aplikacja minerałów powodowała ważenie się podkładu bądź podkreślanie suchych skórek i ostatecznie katastrofalny efekt końcowy połączony z niewielką trwałością. Z tego powodu piszę dzisiejszy post. Nie popełniaj moich błędów i naucz się jak prawidłowo nakładać podkład mineralny.

Makijaż mineralny Earthnicity


Czy mogę używać podkładu mineralnego ?


Odpowiedź jest tylko jedna TAK! Podkłady mineralne doskonale współpracują z każdym rodzajem cery, tyle, że diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach. Kluczową rolę będzie odgrywał tutaj właściwy wybór podkładu i przede wszystkim prawidłowa jego aplikacja.

 

Dlaczego podkład mineralny będzie odpowiedni dla mnie ?

  • Cera wrażliwa, skłonna do alergii

Składniki podkładów mineralnych Earthnicyty są w pełni naturalne i bezpieczne dla cery, mają również krótką listę składników aktywnych co redukuje liczbę potencjalnych alergenów. Zawarty w składzie tlenek cynku ma właściwości kojące i wyciszające cerę. Skóra atopowa najczęściej wykazuje dużą nadwrażliwość na promieniowanie słoneczne, a podkłady mineralne dodatkowo posiadają filtry UVB i UVA na poziomie min. SPF 15.

  • Cera naczynkowa 

Filt UV zawarty w produktach zabezpiecza skórę przed powstawanie nowych „pajączków”, co jest zbawienne dla cery naczynkowej, gdzie głównym problemem jest kruchość i nieszczelność naczyń włosowatych. Możliwość nakładania minerałów pędzlem znacznie zmniejsza mechaniczne drażnienie skóry i tym samym reaktywność naczyń krwionośnych.

  • Cera tłusta, łojotokowa, mieszana

Podkład mineralny nie zatyka porów, ma lekką, matującą formułę ograniczającą błyszczenie się. Zawarty w składzie tlenek cynku przyspiesza gojenie się stanów zapalnych.

  • Cera z przebarwieniami

Minerały Earthnicity charakteryzują się wysokim kryciem, trwałością i naturalnym efektem końcowym co w przypadku przebarwień ma kluczowe znaczenie.

Czy wiesz że makijaż mineralny może być stosowany po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej ? Niepodrażniający skład i właściwości kojące idealnie sprawdzają się po zabiegach z użyciem lasera czy też kwasów.

Makijaż mineralny Earthnicity


Jak prawidłowo nakładać podkład mineralny ?


Jeśli chcesz uzyskać naturalny efekt i lekkie krycie użyj puchatego pędzla i delikatnie oprósz podkładem twarz. Krycie średnie zapewni Ci zastosowanie pędzla kabuki, który posiada więcej włosia. Pełny kamuflaż uzyskasz aplikując kosmetyk puszkiem, gąbeczką czy też pędzlem typu Flat-Top (pędzel ze ściętą końcówką).

Technika nakładania kosmetyków mineralnych

-odsyp niewielką ilość produktu na wieczko opakowania. Zacznij od minimalnej ilości, lepszy efekt uzyskasz budując krycie poprzez nakładanie kilku warstw, niż od razu aplikując pojedynczą grubą warstwę, która może wyglądać nienaturalnie i maskowato!

-nabieraj puder na pędzel wykonując okrężne ruchy wewnątrz wieczka, strzepnij nadmiar produktu i wpracowuj kosmetyk w skórę ruchem stemplującym, na sam koniec wykonaj kilka ruchów okrężnych  i gotowe.

Triki na jeszcze lepsze nakładanie podkładów mineralnych

-Chcesz zwiększyć krycie? Nakładaj podkład na krem nawilżający, który jeszcze nie do końca się wchłonął , możesz także zwilżyć aplikator wodą.

-Idealną bazą pod podkład będzie krem z kwasem hialuronowym, gdyż zapewni on lepszą przyczepność i krycie podkładu.

-Nigdy nie nakładaj podkładu na krem natłuszczający, wtedy na bank Ci się zważy!

– Jeśli produkt podkreślił suche skórki , delikatnie punktowo wklep w te miejsca niewielką ilość kremu nawilżającego.

-Pamiętaj jeśli będziesz używać podkładu na mokro ( na krem niewchłonięty bądź z mokrym aplikatorem kup odcień jaśniejszy, gdyż pod wpływem wody produkt ściemnieje).

-Właścicielki cer tłustych i mieszanych pamiętają, aby krem nawilżający zastosowany przed aplikacją podkładu mineralnego dobrze się wchłonął, a jego nadmiar należy zebrać chusteczką.

-Podkłady w odcieniach ciemnych aplikuj ruchami okrężnymi, w ten sposób unikniesz nieestetycznych plam.

Podkład Mineralny  Earthinicity

Pamiętaj, że podkład mineralny jest doskonałym wskaźnikiem kondycji naszej cery. Jeśli podkreśla suche skórki, bądź wyglada bardzo „pudrowo” jest to dla Ciebie sygnał, że skóra nie jest prawidłowo nawilżona i wymaga zwiększonych wysiłków w tym kierunku.

 

Mam nadzieję, że choć trochę przydał Ci się opis techniki i metod aplikacji podkładów mineralnych i dzięki tamu na spokojnie będziesz mogła wybrać odpowiedni produkt dla siebie. Bardzo chętnie dowiem się jakie są Twoje doświadczenia z makijażem mineralnym i produkty jakich marek polecasz.

 

Summary
Jak prawidłowo nakładać podkład mineralny ?
Tytuł
Jak prawidłowo nakładać podkład mineralny ?
Opis
Jak prawidłowo nakładać podkład mineralny ?
Autor