HIFU III bezinwazyjny lifting twarzy, warto?

HIFU III bezinwazyjny lifting twarzy, warto?

HIFU jest technologią, która wykorzystuje wiązkę fal dźwiękowych o sporym zasięgu, która w medycynie estetycznej penetruje tkanki na 3 głębokościach – 1.5, 3.0 i 4.5 mm. Powoduje to istotny wzrost temperatury i wtórne powstanie uszkodzeń pod powierzchnią skóry co skłania tkankę do regeneracji czyli prowokuje do produkcji kolagenu i elastyny, które wtórnie napinają i ujędrniają skórę. Pełny efekt zabiegu widoczny jest do pół roku od wykonania.

 


Dlaczego poddałam się zabiegowi HIFU III ?

Uznany za jeden z bardziej skutecznych zabiegów ujędrniających i liftingujących skórę cieszy się dużą popularnością. U mnie problem z wiotkością dotyczył przede wszystkim owalu twarzy i drugiego podbródka i to właśnie te dwie okolice poddałam zabiegowi jako pierwsze. Zachęcona świetnymi rezultatami po około 2 tygodniach wykonałam również lifting powiek górnych.

 

Czy zabieg HIFU boli i na czym polega?

Na początku osoba wykonująca zabieg przeprowadzi z Tobą wnikliwy wywiad i możesz być poproszona o wypełnienie ankiety zdrowotnej. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie do zabiegu przystępujesz od razu, nie wymaga on szczególnych przygotowań. Wyjątkiem będzie zażywanie np retinoidów, gdzie należałoby odczekać minimum pół roku ze względu na uwrażliwienie skóry.
Na skórę nakładany jest żel przewodzący i w ten sposób przystępujesz do procedury.  Zabieg będzie wykonywany różnymi głowicami na różnych głębokościach w zależności od miejsca. Nie jest on bolesny, a po prostu niezbyt przyjemny. Podczas procedury odczuwałam przede wszystkim drobne ukłucia w miejscach przyłożenia głowicy. Najmniej przyjemną okolicą była linia żuchwy, oraz górna powieka, czyli wszędzie tam gdzie pomiędzy skórą, a kością nie mamy zbyt dużej ilości tkanki podskórnej. Niemniej jednak drogie panie wszystko do przeżycia. Sam zabieg trwał około 30 minut. Skóra była zaczerwieniona i delikatnie ściągnięta tuż po, a pierwszy efekt był widoczny od razu ze względu na skrócenie włókienek kolagenowych. Nie był to oczywiście efekt ostateczny bo na ten musiałam poczekać. Na drugi dzień po zabiegu, skóra wróciła całkowicie do normy, a ja spokojnie poszłam do pracy.

🔹 Sprawdź również: Botoks na kurze łapki ? 🔹
🔹 Sprawdź również: Peeling pirogronowy w walce z przebarwieniami 🔹

Czy  zabieg HIFU działa?

Tak! zdecydowanie tak. Obecnie jestem około 4 miesiące po i musze przyznać, że widzę spore różnice. Największe jeśli chodzi o podniesienie górnych powiek oraz znaczną, zauważalną redukcję podbródka. Owal twarzy nabrał szlachetności. Najmniejsze efekty dostrzegłam na szyi i zasadniczo tej okolicy nie polecam poddawać zabiegowi, ponieważ efekt przynajmniej u mnie jest mizerny. Cała reszta to totalny strzał w dziesiątkę Jestem przekonana, że jeszcze nie raz poddam się zabiegowi HIFU!

Jeśli masz jakieś pytania zapraszam do sekcji komentarzy.

Masz ochotę zobaczyć vlog z tego wydarzenia? Zapraszam poniżej!