Jak przygotować henna Sattva – poradnik krok po kroku

Henna Sattva to naturalna farba do włosów, która jest coraz częściej wybierana przez osoby szukające alternatywy dla farb chemicznych. Henna Sattva to produkt naturalny, który jest wolny od szkodliwych dodatków. Jest również dość łatwy w przygotowaniu i aplikacji, ale wymaga nieco wiedzy i umiejętności. W tym artykule opiszemy krok po kroku, jak przygotować henna Sattva, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem?

Przed rozpoczęciem procesu farbowania włosów henną Sattva, warto poznać kilka informacji na ten temat. Po pierwsze, henna Sattva jest dostępna w różnych kolorach, od jasnego rudo-brunatnego po ciemny czekoladowy kolor. Należy wybrać odpowiedni kolor, który będzie pasował do Twojego naturalnego odcienia włosów. Do wyboru jest wiele kolorów, więc można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Po drugie, henna Sattva jest produktem naturalnym, który nie zawiera szkodliwych dodatków, takich jak amoniak, siarczyny czy parabeny. Jest to dobra informacja dla osób, które mają wrażliwą skórę, ponieważ henna Sattva nie podrażnia skóry głowy.

Jak przygotować hennę Sattva?

Krok 1. Przygotowanie składników

Przede wszystkim musisz przygotować składniki do farbowania. W skład zestawu do farbowania wchodzi henna Sattva, woreczek jednorazowy i instrukcja.

Krok 2. Wymieszanie henny

Następnie włożyć hennę do miski i dodać do niej wodę, zgodnie z instrukcją (zazwyczaj jest to około 300 ml wody na 100 gram henny). Wszystko dokładnie wymieszać, aż do uzyskania jednolitej masy.

Krok 3. Odczekaj na tzw. "mieszanie"

Wymieszoną hennę należy odstawić na około 30 minut. W ten sposób pozwolimy jej "dojrzeć" i osiągnąć odpowiednią konsystencję.

Krok 4. Przygotowanie włosów

W tym czasie przygotuj włosy do farbowania. Domyślnie hennę nakłada się na przesuszone włosy, ale dla pewności możesz je jeszcze raz umyć i dokładnie wysuszyć.

Krok 5. Nałóż hennę

Teraz można zacząć nakładać hennę na włosy. Najlepiej robić to rękawiczkami. Zacznij od korzeni i kieruj się do końcówek. Upewnij się, że każdy pas włosów jest dokładnie pokryty henną.

Krok 6. Pozwól hennie działać

Kiedy już naniesiesz hennę na włosy, należy ją pozostawić na około 2 godziny. Im dłużej pozostanie na włosach, tym mocniejszy kolor uzyskasz.

Krok 7. Zmyj hennę i osusz

Po dwóch godzinach spłucz hennę z włosów. Najlepiej robić to pod prysznicem, ale uważaj, aby woda nie wpadła Ci do oczu. Następnie dokładnie wysusz włosy.

Podsumowanie

Farbowanie włosów henną Sattva nie jest trudne, o ile postępujemy zgodnie z instrukcją. Wymaga to jednak odrobinę wiedzy i umiejętności. Warto pamiętać, że henna Sattva to naturalny produkt, który będzie odpowiedni dla osób z wrażliwą skórą. Nie zawiera szkodliwych dodatków, takich jak amoniak czy parabeny. Pamiętajmy jednak, że ubrania i powierzchnia, na której będziemy farbować, mogą zostać obstawione barwą, więc trzeba działać ostrożnie.